• 3,918 TL

  • 4,612 TL

  • 162,19 TL

  • 103.756

BİR FUARDAN DAHA FAZLASI: R+T TÜRKİYE 2017

BİR FUARDAN DAHA FAZLASI: R+T TÜRKİYE 2017
07 Şubat 2017 Salı 09:40

Merhaba değerli okurlarımız, iş fikirlerinin işe dönüşmesine hizmet eden fuarcılık tecrübesi ve yaptığı analizleri pazarın hedeflerini belirlemek üzere kullanmasıyla tanınan MESSE STUTTGART ARES FUARCILIK kapılarını bizlere açtı. Türkiye’deki tek ticari fuar olan ve açık, kapalı tüm mekân çözümleri için son teknolojiyle üretilen sistemlerin sergileneceği “R+T TURKEY 2017” kapsamında Ares Fuarcılık’tan Genel Müdür Ufuk ALTINTOP’la keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

 

MESSE STUTTGART’ın gelişimi, katılımcılara sunduğu olanaklar ve geleceğine dair sorular sorduk. Sayın Ufuk ALTINTOP’a misafirperverliği ve nezaketi için teşekkür ederiz. Şimdi sizleri bu güzel söyleşi ile baş başa bırakıyoruz.

 

 

Ufuk ALTINTOP kimdir?

Ufuk ALTINTOP, 1972 doğumludur. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme Yönetimi MBA programını tamamlamıştır. Türk fuarcılık sektöründe 15 yılı aşkın süredir çalışmaktadır. 2000 yılından beri, Hannover Fairs İstanbul’da uluslararası satış ve pazarlamanın da aralarında olduğu farklı alanlarda görev almıştır. Eylül 2015’te Messe Stuttgart’ta Genel Müdür Yardımcısı üstlenmiş, Ocak 2017 itibariyle de Genel Müdür olarak atanmıştır.  


“Ticaret dünyasının oyuncularına gelişme kapılarını açan güç, bu hedefleri çıkış noktası olarak belirleyen Messe Stuttgart Ares’ tir”

 

Merhaba Ufuk Bey, bizlere MS’nin gelişimini ve etkinlik bölgelerini anlatır mısınız?

Dünya genelinde aktif olan Messe Stuttgart, 56 ülkede yabancı temsilcileri olan bir ağa sahiptir. Uluslararası fuar portföyünü genişletmek adına Çin, Türkiye ve Amerika'da iştirakler kurulmuştur. Bu birçok firma için çok daha fazla pazarlara ulaşma fırsatı demek.  Sonuç olarak Stuttgart’taki ticaret fuarlarına daha fazla katılımcı ve ziyaretçi sağlanmakla kalınmıyor, yurt dışında da etkinlikler organize ediliyor. 

Fuar düzenlemeye 2004 senesinde Ibatech İstanbul ve Photo&Digital fuarlarıyla başlayan şirket 2010 senesinde Global bir Fuar organizasyon şirketi olan Landesmesse Stuttgart şirketiyle ortak oldu.

Messe Stuttgart, 2010 yılından bu yana Türkiye’deki Messe Stuttgart Ares ortaklığı aracılığıyla temsil ediliyordu. 

 

MS’nin sektör içindeki yeri ve önemini tanımlar mısınız?

Pazarı büyüten, yatırım fikirlerini cesaretlendiren, iş dünyasının özgüvenini güçlendiren, ticaret dünyasının oyuncularına gelişme kapılarını açan güç, bu hedefleri çıkış noktası olarak belirleyen Messe Stuttgart Ares’ tir. Kısaca, Messe Stuttgart Ares Fuarları kazandırır.

 

“Fuar, sektörle ilgili toptancılar, distribütörler, bayiler ve perakendeciler ile özellikle uygulayıcılar ve teknik elemanların da ilgi alanına giriyor.”

 

MS organizasyonlarını diğer organizasyonlardan ayıran özellikler nelerdir?

Doğru kitlelere, doğru zamanlarda ulaşmasıdır.

 

R+T fuarında buluşacak kitleyi tanımlar mısınız?

Fuar, mimarlar, iç mimarlar, dekoratörler, inşaat mühendisleri, proje taahhüt firmaları ve yatırımcılardan, panjur, kepenk, tente ve pergola, güneş koruma sistemleri, pencere ve sineklik, kapı ve geçiş sistemleri, sürücü ve kontrol sistemleri üreticilerine dek çok geniş bir yelpazede ziyaretçi profiline sahip bulunuyor. Ayrıca, sektörle ilgili toptancılar, distribütörler, bayiler ve perakendeciler ile özellikle uygulayıcılar ve teknik elemanların da ilgi alanına giriyor. 

 

Katılımcılara sağladığınız olanaklardan bahseder misiniz?

R+T Fuarı farklı ülkelerden ziyaretçi cezbetse de yine de bu sektörde yer alan firmalar değişik pazarlarda çok daha fazla sayıda “Satın Almacı” ya ulaşmak istiyorlar. Fuar Çin başta olmak üzere Güney Amerika ve Türkiye’de de organize ediliyor. Türkiye’de organize edilmesinin temel sebeplerinden birisi Türkiye’de daha fazla ziyaretçiye ulaşmak ve de özellikle Afrika ve Ortadoğu’dan Satın Almacıları fuara çekebilmek. Bu sebeple uluslararası ziyaretçi çalışmalarımız katılımcılar için önemli bir olanaktır.

 

T.C Ekonomi Bakanlığının, R+T Turkey’i  ‘Alım Heyeti’ programına dâhil ettiği fuar, özellikle Ortadoğu ülkeleri ve Kuzey Afrika olmak üzere 150 ülkede aktif şekilde duyuruluyor. İlgi duyan firmalar için seyahat ve konaklama masraflarının bir kısmının karşılanması ve heyet koordinasyonu o ülkede bulunan Türk Ticaret Ataşeleri tarafından yapılabiliyor.

 

R+T fuarı boyunca öne çıkacağını düşündüğünüz ürünler var mı?

Katılımcı firmalar öne çıkabilmek için geliştirilmiş en yeni ürünleriyle katılıyorlar. Ama şu an için hangi ürünler öne çıkar, onu tam olarak söyleyemeyiz.

 

MS’nin 2017 yılı için hedefleri nelerdir? Sektörün gidişatı hakkında bilgi alabilir miyiz?

Uluslararası bir ihtisas fuarı olan R+T Turkey 2017’ ye olan ilginin bu yıl da eksilmeden sürdüğü gözleniyor.

Son on yılda hızlı ekonomik büyümesi nedeniyle Türkiye, dünya çapında en hızlı

büyüyen piyasalardan biri haline gelmiştir. Türk hükumeti, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılında, 2023 yılına kadar iddialı ekonomik hedefler gerçekleştirmek ve o zamana kadar dünyanın en büyük on ekonomisi arasına girmek istemektedir. Bu iddialı hedeflere ulaşabilmek için “2023 Vizyonu” doğrultusunda geniş kapsamlı bir önlemler kataloğu oluşturuldu. Büyük inşaat projeleri başlatılmış, küçük ve orta ölçekli işletmeler için destek programları uygulamaya konulmuş ve yenilikçi strateji programları tanıtılmıştır. Katılımcılar ve ziyaretçiler bu yükselen ekonominin piyasa olanakları hakkında yerinde bir fikir edinebilmektedir.

 

 

 


Bu haber 1153 defa okundu

DİĞER HABERLER

Metal İşleme Tezgahlarında Planlı Bakımın Önemi

Metal İşleme Tezgahlarında Planlı Bakımın Önemi

Merhaba değerli okurlarımız, bu sayımızda UNITEC Makina Servis Müdürü Sn. Gökhan GÖKGEZER ile oldukça faydalı olacağını düşündüğümüz ‘’ Tezgahlarda Planlı Bakım ‘’ üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Planlı bakım üzerine yaptığımız bu söyleşide; doğru planlı bakım nasıl gerçekleşir, planlı bakımın imalat süreçlerine olan etkisi gibi sorularımızı sorduk. Kendilerine, tüm misafirperverliği ile bizlere cevap verme nezaketini gösterdiği için teşekkür ederiz. Şimdi sizleri bu güzel söyleşi ile baş başa bırakıyoruz.

Geri Dönüşüm Sektöründe Yerli Çözümleriyle Öncü, GCM Geri Dönüşüm

Geri Dönüşüm Sektöründe Yerli Çözümleriyle Öncü, GCM Geri Dönüşüm

Merhaba değerli okurlarımız, GCM Geri Dönüşüm’ün müşteri odaklı çözümleriyle verimli geri dönüşüm makinaları ürettiğini hepimiz biliyoruz. Böylesine yenilikçi Geri Dönüşüm Makine üreticisi bir markayı yerinde ziyaret ettik ve onlardan geri dönüşüm sektörü hakkında bilgiler alarak, sizinle paylaşmaya çalıştık.

BİR “KAYIŞTA” GÜVEN VE KALİTENİN AHENGİ

BİR “KAYIŞTA” GÜVEN VE KALİTENİN AHENGİ

“OPTIBELT’in sunduğu hizmet ve sağladığı ürün kalitesine tanık olan her müşteriden alınan ufak bir övgü ya da teşekkür asıl motivasyonumuzun kaynağını oluşturmaktadır.” Murat Güracar OPTIBELT Türkiye Genel Müdürü

METAL İŞLEME SEKTÖRÜNÜN DÜNYA MARKALARI TÜRKİYE’DE

METAL İŞLEME SEKTÖRÜNÜN DÜNYA MARKALARI TÜRKİYE’DE

Merhaba değerli okurlarımız bu ay sizler için UNİTEC Makine Genel Müdürü Baykal KARAGÖZ keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Bir Elektrik Motorundan Daha Fazlası

Bir Elektrik Motorundan Daha Fazlası

Merhaba değerli okurlarımız bu ay sizler için ELK MOTOR Satış ve Pazarlama Müdürü Alkan DEMIRCIOGLU, ELK MOTORÜretim ve Teknoloji Koordinatörü ve aynı zamanda ELK Genel Müd. Yrd. A. Raif ALTUNSU ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.Kendilerine, ELK Motor fabrika kurulumu sürecinden elektrik motorlarında verimlilik konusuna kadar geniş kapsamlı sorularımızı sorduk. Bizleri aydınlattıkları için teşekkür ederiz. Şimdi sizleri bu güzel söyleşi ile baş başa bırakıyoruz.

Mitsubishi Electric’in Sanayi 4 0 a Yanıtı e Factory Konsepti, Yani Dijital Fabrikalar

Mitsubishi Electric’in Sanayi 4 0 a Yanıtı e Factory Konsepti, Yani Dijital Fabrikalar

Merhaba değerli okurlarımız bu ay sizler için Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyonu Bölümü Mekatronik CNCDepartmanı Kıdemli Müdürü Hakan Aydın, Mitsubishi Electric Europe B.V Mekatronik CNC Bölümü Müdürü Atsuhiko Sanada ve Mitsubishi Electric Tayvan CNC Satış departmanı Genel Müdür Yardımcısı Hajime Wakimoto ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kendilerine, Mekatronik CNC ve CNC sistemleri ile Sanayi 4.0 ilgili kafamızda oluşan soru işaretlerini ilettik. Bizleri aydınlattıkları için teşekkür ederiz. Şimdi sizleri bu güzel söyleşi ile baş başa bırakıyoruz.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu