• 3,918 TL

  • 4,612 TL

  • 162,19 TL

  • 103.756

TAŞINABİLİR ÖLÇÜM KOLU SİSTEMLERİ İÇİN YENİ LAZER TARAMA TEKNOLOJİSİ

Taşınabilir ölçüm kolu sistemleri için yeni lazer tarama teknolojisi
06 Mart 2017 Pazartesi 17:29

Hexagon Manufacturing Intelligence’a ait en son ROMER Absolute Arm serisi, yeni geliştirilen entegre yüksek hızlı lazer tarayıcı özelliğine sahip.

 

 

Lider metroloji ve üretim çözümleri uzmanı Hexagon Manufacturing Intelligence bugün yeni bir lazer tarama teknolojisini pazara sürüyor. Entegre prob ölçümü ile tarama işlevini bir araya getiren, uzun süredir dünyanın lider taşınabilir ölçüm kolu olan Entegre Tarayıcılı (SI) ROMER Absolute Arm artık yepyeni RS4 tarayıcı ile öne çıkıyor.

 

Tamamen yeni optik ve elektronik aksama sahip RS4,  özellikle iyileştirilmiş performansı ile karbon lifi veya işlenmiş çelik gibi zor cisim yüzeylerinde ölçüm yaparken bir önceki modelden yüzde 60 daha hızlı tarıyor. RS4 önceki modelin neredeyse iki katı genişliğindeki ultra geniş lazer hattın yanı sıra daha düşük noktasal çözünürlüğe sahiptir böylece kullanıcılara öncekinden çok daha kısa sürede daha büyük nokta bulut detayı sunar.

 

ROMER Absolute Arm ürün yelpazesi için, "Yeni RS4 lazer tarayıcı, lazer taramada son birkaç yolda gördüğümüz hızlı büyümeden bir adım önde olmak üzere tasarlanmıştır". "Müşterilerimizin daha fazla ve çok daha hızlı tarama yapabilmelerini istiyoruz. Bu nedenle bir önceki modelin rakiplerinden öne çıkmasına neden olan tüm özellikleri korurken her cephede performansımızı artırmaya çalıştık" diyor Ürün Müdürü Anthony Vianna.

 

Diğer ROMER Absolute Arm modellerinde de olduğu gibi, tarayıcının ısınma süresine ve zaman alan kalibrasyonuna gerek kalmıyor. RS4'ün daha uzun algılama mesafesi, kullanıcıların hassasiyet performansından taviz vermeden önceden ulaşılması zor boşlukları daha derinden taramasına olanak sağlıyor. RS4 lazer tarayıcılar bundan böyle ROMER Absolute Arm'ın her 'SI' modeline monte edilmiş ve tarama performansını yükseltmek isteyen mevcut ROMER Absolute Arm SI sahipleri için de iyileştirilmiş ürün olarak mevcut olacaktır.

 

Yeni RS4 tarayıcıya sahip ROMER Absolute Arm SI, bugünden itibaren yerel Hexagon Manufacturing Intelligence satış ofisleri ve bayiler aracılığıyla dünya genelinde sipariş edilebilir. Ürün gönderimlerine hemen başlanacaktır.

 

 

İNGİLİZCE - ENGLISH


New laser scanning technology for portable measuring arm systems

The latest ROMER Absolute Arm from Hexagon Manufacturing Intelligence will feature a newly developed integrated high-speed laser scanner 

 

Today sees the launch of a new laser scanning technology from leading metrology and manufacturing solution specialist Hexagon Manufacturing Intelligence. Long established as the world’s leading portable measuring arm that combines integrated probing and scanning functions, the ROMER Absolute Arm with Integrated Scanner (SI) now features the brand new RS4 scanner.

 

With completely new optics and electronics, the RS4 scans more than 60 percent faster than its predecessor, with performance particularly improved when measuring difficult object surfaces such as carbon fibre or machined steel. The RS4 has an ultra-wide laser line that is almost double the width of the previous model, as well as a lower point resolution, giving users greater point cloud detail in significantly less time than before.

 

“The new RS4 laser scanner has been designed to stay one step ahead of the rapid growth in laser scanning that we’ve seen over the last few years” says Anthony Vianna, Product Manager for the ROMER Absolute Arm range. “We want our customers to be able to scan more and scan faster, so we’ve looked to improve our performance on all fronts, while keeping all of the qualities that made the previous model stand out from the competition.”

 

As with every ROMER Absolute Arm model, scanner warm-up and time-consuming scanner calibrations remain unnecessary. The longer stand-off of the RS4 also allows users to scan more deeply into difficult to reach cavities than before, with no reduction in accuracy performance. 

 

The RS4 laser scanner will now be fitted to every ‘SI’ model ROMER Absolute Arm, and will also be available as a retro-fit product for existing ROMER Absolute Arm SI owners looking to upgrade their scanning performance.

The ROMER Absolute Arm SI featuring the new RS4 scanner is available to order worldwide from today via local Hexagon Manufacturing Intelligence sales offices and dealers. Shipping will commence immediately.

 

Bu haber 963 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gıda Sektörüne Özel Komple Tahrik Çözümleri

Gıda Sektörüne Özel Komple Tahrik Çözümleri

Gıda Sektörüne Özel Komple Tahrik Çözümleri

SANAYİ 4.0 İLE İNSAN ODAKLI AYDINLIK FABRİKALAR GELİYOR

SANAYİ 4.0 İLE İNSAN ODAKLI AYDINLIK FABRİKALAR GELİYOR

Merhaba değerli okurlarımız, bu sayımızda Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Bölümü, OEM İş Geliştirme Departmanı Kıdemli Müdürü Sn. Tolga BİZEL ile Sanayi 4.0 üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Özellikle Mitsubishi Electric’in insan odaklı yaklaşımının ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Kendilerine, tüm misafirperverliği ve Sanayi 4.0 konusunda sorularımıza verdikleri yanıtlar için teşekkür ederiz. Şimdi sizleri bu güzel söyleşi ile baş başa bırakıyoruz.

ROBOTUN ve ENDÜSTRİ 4.0’ın ATASI: EL CEZERİ

ROBOTUN ve ENDÜSTRİ 4.0’ın ATASI: EL CEZERİ

İslam'ın Altın Çağında çalışmalar yapan Müslüman bilim adamı ve mühendis. Sibernetiğin ilk adımlarını attığı ve ilk robotu yapıp çalıştırdığı kabul edilen El Cezeri'nin Leonardo da Vinci'ye ilham kaynağı olduğu düşünülür.

ABB – DODGE RAPTOR, MAKİNANIZI KORUYAN KAPLİN

ABB – DODGE RAPTOR, MAKİNANIZI KORUYAN KAPLİN

Mekanik güç aktarım ürünleri pazarında Dodge markası ile çözüm sunmakta olan ABB yeniürünü Raptor ile kullanıcı beklentilerinin üzerine çıkarak kaplin pazarındaki payını ciddi oranda arttırmayı planlıyor.

Mükemmel dijital ikiz nasıl oluşturulur?

Mükemmel dijital ikiz nasıl oluşturulur?

Takım seçimi ve montaj oluşturma işlemlerinin dijitalleştirilmesi işlemedeki verimi artırıyor…

Interroll introduces a new generation of drum motors

Interroll introduces a new generation of drum motors

Interroll introduces a new generation of drum motors

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu