• 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ ZAMAN, İHTİYAÇ DUYDUDUĞUNUZ YERDE

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ ZAMAN, İHTİYAÇ DUYDUDUĞUNUZ YERDE
07 Mart 2017 Salı 10:45

Vibrasyon teknolojisinde dünya lideri, oli vibrasyon

 

 

OLI 1961 yılında İtalya’nın Milano kentinde kurulmuştur. 1999 yılında WAMGROUP bünyesine katıldı, 2003 yılında ise merkezini Modena şehrine taşımıştır. Bu süreçten itibaren, üretimine teknolojiyi de katarak kaliteyi ön planda tutup kısa sürede dünya üzerinde sektöründe lider olmayı başarmıştır. Günümüzde global sektörde 19 ticari iştiraki, 36 yerel deposu ve 5 modern üretim tesisi ile tüm dünyada müşterilerine;  hizmet ve kalite garantisi vermektedir.

 

  

 

Vibratör Nedir?

Basitçe Vibratör, titreşimleri üretmek için mekanik bir cihazdır. Bu titreşimler çoğunlukla tahrik mili üzerinde dengesiz bir kütle bulunan elektrik motoru aracılığıyla üretilir. Vibratörler, birçok farklı endüstriyel uygulamada hem bileşen olarak hem de tek parça olarak kullanılmaktadır. Endüstride kullanılan vibratörler; elektrikli, elektromanyetik ve pneumatic vibratörler olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

 

Bilindiği üzere vibrasyon motoru kullanımı; deneyim ve bilgiye dayalıdır. OLI bu konuda bütün bilinmesi gereken bilgileri açık tutmuş ve web sayfasında bütün bu bilgilere yer vererek kolay ve çabuk ulaşılmasını sağlamıştır. Gerek satış esnasında gerekse satış sonrasında tecrübeli, işini iyi bilen personel yetiştirerek bu konuyu desteklemiştir. Tercih edilmesinin sebeplerinin en başında; kalitesi, ürün çeşitliliği ve müşterilerine anında cevap vermesi yer almaktadır. Bununla beraber müşterisini doğru ürüne yönlendirmesi tercih sebeplerindendir, bu sıralamayı OLI’nin maliyet lideri olması takip eder ve bu sayede yerli rakipleri başta olmak üzere bütün rakiplerine karşıda rekabetçi bir kimliğe sahip olması en büyük özelliklerindendir.

 

Vibrasyon motorları her makinede olduğu gibi periyodik bakımlara ihtiyaç duyar, bunların başında sürekli çalışan rulmanların greslenmesi veya gres yağlarının değiştirilmesi gelmektedir. Bakımlarının zamanında ve önerilen özelliklerde yapılmaması durumunda kullanılan işletme için kötü sonuçlar meydana getirebilmektedir. OLI bu konuda da teknolojiyi kullanarak ve rekabetçi kimliğini de koruyarak yeni seri vibrasyon motorlarının üretimine geçmiş bakım gerektirmeyen, yağlamaya gerek duyulmayan ve uzun ömürlü vibrasyon motorlarının üretimine geçmiştir. Bu özellikleri sayesinde bakım maliyetleri ve zaman konusunda OLI Vibrasyon Motorları tasarruf sağlar ve her zaman sizlere son teknolojiyi sunar. OLI, yeni seri son teknoloji vibrasyon motorlarını 2017 yılında piyasaya süreceğini duyurmuştur.

 

Üretimden de bahsedecek olduğumuzda; 

Vibrasyon motorlarında bazı sektörlerde kullanılması zorunlu veya emniyet açısından kullanılması gerekli ortamlar bulunmaktadır. Bu ortamlarda, vibrasyon motorlarında bazı özellikler aranmaktadır, nedir bu özellikler? Örneğin;  vibrasyon motorunun ATEX olarak kullanımı gerekmektedir ve vibrasyon motoruna eklenen her özellik ürünün maliyetini arttırmaktadır. OLI vibrasyon motorları bu durumu da göz önünde bulundurarak standart üretimini “ATEX” olarak yapmaktadır. Bu özelliği Güvenliği Arttırılmış vibratörler ve EXPROOF (patlamaya dayanıklı) özellikli vibrasyon motorları takip etmektedir. OLI sadece elektrikli vibratörler üretimi değil, bu üretiminin yanında pnömatik vibratörler de üreterek farklı sektörlere de hizmet vermektedir.

 

ATEX Nedir?  

Kısaca ATEX: Patlayıcı Atmosferdir: “Yanıcı maddelerin gaz, buhar, sis ve tozlarının atmosferik şartlar altında hava ile oluşturduğu ve herhangi bir tutuşturucu kaynakla temasında tümüyle yanabilen karışım” dır.

 

ATEX Kuralları ise 2003 yılından itibaren Muhtemel patlayıcı ortamlarda kullanılmak üzere satılan bütün ürünlere verilen ATEX onaylı olma ve ATEX sembolü taşıma mecburiyeti getirilmiştir. Ülkemizde sanayi bakanlığı tarafından yayınlanan “Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat Ve Koruyucu Sistemler İle İlgili Yönetmelik (Atex 100a-94/9/EC)” adı altında geçmektedir.

Kısaca özetlersek neden OLI kullanılmalı;

* YÜKSEK KALİTE

* DÜŞÜK BAKIM MALİYETİ

* HIZLI ve ZAMANINDA ÇÖZÜM

* DOĞRU ÜRÜN SEÇME ve YÖNLENDİRME

* GENİŞ STOK SAHASI VE STOK

* YÜKSEK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Bu özellikler kendi içlerinde de birçok gereksinimler barındırmaktadır.

Bu yüzden dünyada OLI yüksek oranlarda tercih ediliyor ve bu tercih edilme oranının da giderek artacağını düşünüyoruz.Yazan : 
Kubilay TAŞ
OLI SALES ENGİNEER
Bu haber 1030 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gıda Sektörüne Özel Komple Tahrik Çözümleri

Gıda Sektörüne Özel Komple Tahrik Çözümleri

Gıda Sektörüne Özel Komple Tahrik Çözümleri

SANAYİ 4.0 İLE İNSAN ODAKLI AYDINLIK FABRİKALAR GELİYOR

SANAYİ 4.0 İLE İNSAN ODAKLI AYDINLIK FABRİKALAR GELİYOR

Merhaba değerli okurlarımız, bu sayımızda Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Bölümü, OEM İş Geliştirme Departmanı Kıdemli Müdürü Sn. Tolga BİZEL ile Sanayi 4.0 üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Özellikle Mitsubishi Electric’in insan odaklı yaklaşımının ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Kendilerine, tüm misafirperverliği ve Sanayi 4.0 konusunda sorularımıza verdikleri yanıtlar için teşekkür ederiz. Şimdi sizleri bu güzel söyleşi ile baş başa bırakıyoruz.

ROBOTUN ve ENDÜSTRİ 4.0’ın ATASI: EL CEZERİ

ROBOTUN ve ENDÜSTRİ 4.0’ın ATASI: EL CEZERİ

İslam'ın Altın Çağında çalışmalar yapan Müslüman bilim adamı ve mühendis. Sibernetiğin ilk adımlarını attığı ve ilk robotu yapıp çalıştırdığı kabul edilen El Cezeri'nin Leonardo da Vinci'ye ilham kaynağı olduğu düşünülür.

ABB – DODGE RAPTOR, MAKİNANIZI KORUYAN KAPLİN

ABB – DODGE RAPTOR, MAKİNANIZI KORUYAN KAPLİN

Mekanik güç aktarım ürünleri pazarında Dodge markası ile çözüm sunmakta olan ABB yeniürünü Raptor ile kullanıcı beklentilerinin üzerine çıkarak kaplin pazarındaki payını ciddi oranda arttırmayı planlıyor.

Mükemmel dijital ikiz nasıl oluşturulur?

Mükemmel dijital ikiz nasıl oluşturulur?

Takım seçimi ve montaj oluşturma işlemlerinin dijitalleştirilmesi işlemedeki verimi artırıyor…

Interroll introduces a new generation of drum motors

Interroll introduces a new generation of drum motors

Interroll introduces a new generation of drum motors

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu