• 3,918 TL

  • 4,612 TL

  • 162,19 TL

  • 103.756

MITSUBISHI ELECTRIC İLE ORTAK PROJESİ INTEL’E 9 MİLYON DOLAR TASARRUF SAĞLADI

MITSUBISHI ELECTRIC İLE ORTAK PROJESİ INTEL’E 9 MİLYON DOLAR TASARRUF SAĞLADI
25 Mart 2015 Çarşamba 13:40

Yeni Nesil Fabrika Otomasyon Sistemleri İçin Mitsubishi Electric ve Intel İş Birliği

 

 

Mitsubishi Electric ve Intel, Intel’in Malezya’dabulunan üretim tesisinde ortak bir pilot programa imza attılar. MitsubishiElectric’in “e-F@ctory” otomasyon uzmanlığınıIntel’in Nesnelerin İnterneti* (IoT: Internetof Things) konusunda çözüm üretme uzmanlığı ile birleştiren pilot programsayesinde, arızaların önceden fark edilerek arıza gerçekleşmeden müdahaleedilmesi mümkün hale geldi. Pilot program, yüksek verimlilik, önleyici bakımfaaliyetleri olanağı, düşük aksam arıza oranı, düşük maliyet ve kusursuz uyumile sonuçlandı. Tüm bu sonuçlar ise Intel’in yaklaşık 9 milyon dolar tasarrufetmesini sağladı. Mitsubishi Electric ve Intel, 2015 yılında bu programınkullanıma sunulmasını amaçlıyor.
Mitsubishi Electric ve Intel, iş birliği kapsamındaki ilk faaliyet olarakIntel’in Malezya’daki pilot üretim tesisinde IoT ve geniş kapsamlı veriçözümlerini uyguladı. Intel, C Kontrolörü şeklinde adlandırılan ve MitsubishiElectric’in iQ Platformundan temin edilen Intel® Atom™ işlemci tabanlı IoT ağgeçidini kullanarak analitik sunucusuna yönelik verileri güvenli bir biçimdetoplayıp depoladı. Ardından elde edilen veriler, kurumsal bir veri aktarımmerkezi kuruluşu olan Cloudera Enterprise bünyesinde bulunan, açık kaynaklı Ristatistiği dilini kullanan bir analitik yazılımı olan Revolution Analytics’inRevolution R Enterprise yazılımı ile işlendi.
Söz konusu çözüm, ekipman bileşenlerinin çalışma sürelerini artırdı, kabuledilebilir ünitelerin yetersiz şekilde yanlış sınıflandırmasını en azaindirgeyerek gelir ve üretkenliği bir üst seviyeye taşıdı, önleyici bakımfaaliyetlerine olanak tanıdı ve bileşen arızalarını azalttı. Uygulamanın ilksonuçları yaklaşık 9 milyon dolar tasarruf edildiğini gösterdi.

 

Mitsubishi Electric FabrikaOtomasyon Sistemleri Kıdemli Yardımcı Grup Başkanı Masayuki Yamamoto: "Sözkonusu IoT projesinde Mitsubishi Electric ile Intel arasındaki iş birliği,operasyon performansını iyileştirilebilmesi için yarı iletken üretimhatlarından elde edilen alan verilerinin toplanmasına ve analiz edilmesineolanak tanımakla birlikte daha sürdürülebilir bir toplum için enerji tasarrufuyapılmasını sağladı” açıklamasında bulundu. Yamamoto, "Mitsubishi Electricve Intel ortaklığı ile geliştirilen ve yüksek performans ile optimize bakımfonksiyonları için geniş kapsamlı veri analizlerini optimize veri toplama ve işleme faaliyetleri ile birleştiren bu çözümden diğer üreticilerin defaydalanacağına inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 Intel’in Montaj ve Test Grubu bünyesinde Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürolarak görev alan Robin Martin: "Malezya’da gerçekleştirilen verimadenciliği ve analitik pilot çalışmalar, Intel tabanlı IoT ürün ve teknolojisisayesinde Intel’in üretim tesisi için büyük bir değer ve avantaj sağladı” dedi.Martin, "Mitsubishi Electric ile birlikte imza atılan bu iş birliği vepilot uygulama sayesinde, önleyici analitik olanaklarla yeni nesil fabrikaotomasyon sistemleri geliştirebilmek adına her iki şirketin teknik bilgi,donanım ve teknolojisini birleştireceğiz. Bu sayede diğer şirketler de fabrikaoperasyonlarında IoT çözümünün sağlayacağı avantajlardan faydalanabilecekler”diye konuştu. 

*Nesnelerin İnterneti (IoT: Internet of Things): Çeşitli haberleşme protokolleri sayesinde birbirleriile haberleşen ve birbirine bağlanarak,  bilgi paylaşarak akıllı bir ağoluşturmuş cihazlar. Nesnelerin İnterneti dendiğinde sadece bilgisayarve akıllı telefonları değil örneğin bir araba gibi pek çok nesneyi düşünmekmümkün. 


Mitsubishi Electric

Bu haber 3821 defa okundu

DİĞER HABERLER

Makine İmalat Sanayi

Makine İmalat Sanayi

Makine imalat Sanayisi güçlü olan ekonomiler imalat sanayinde diğer ülkelere göre önemli rekabet üstünlüğü sağlamaktadır. Makine imalat Sanayi tüm diğer sektörlere girdi sağlayan ve bu sektörlerin üretim becerilerini doğrudan etkileyen bir sektördür.

Ağır Sanayi ve İnşaat Sektörüne Yönelik Zincirler

Ağır Sanayi ve İnşaat Sektörüne Yönelik Zincirler

Zincirlerin Ağır Sanayilerde Kullanımı:

Ağır Sanayi Redüktörleri

Ağır Sanayi Redüktörleri

Her sektörün kendisine özel ihtiyaçları ve özel çözümlere gereksinimleri bulunmaktadır. Ağır sanayi sektörlerinde redüktörün özel şartlarda performans göstermesi gerekmekte.

Zorlu çalışma koşullarında görev

Zorlu çalışma koşullarında görev

Maden ve Çimento Endüstrisi için doğru tahrik çözümleri

Haas Automation 2014'te 1 Milyar Dolar Eşiğini Aşarak Rekor Kırdı

Haas Automation 2014'te 1 Milyar Dolar Eşiğini Aşarak Rekor Kırdı

Haas Automation 2014'te 1 milyar dolar eşiğini aşarak rekor kırdı

Ekonomik Profiller Parlıyor - Surface Technology Fuarı’nda Yeni Makineler

Ekonomik Profiller Parlıyor - Surface Technology Fuarı’nda Yeni Makineler

AGTOS, Hannover fuarı çerçevesindeki ''Surface Technology'' fuarında 3. salonda bulunan VDMA toplu standında ''OCEAN BLASTER''i sunuyor. Saç parçalarını ve profilleri işlemek için kullanılan kompakt püskürtme makinelerine karşı duyulan ihtiyacın belirmesiyle AGTOS bu trendden gelen talebi yerine getirecek bir makine geliştirmek için harekete geçti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu