• 3,918 TL

  • 4,612 TL

  • 162,19 TL

  • 103.756

HAAS AUTOMATİON 2014'TE 1 MİLYAR DOLAR EŞİĞİNİ AŞARAK REKOR KIRDI

Haas Automation 2014'te 1 Milyar Dolar Eşiğini Aşarak Rekor Kırdı
27 Mart 2015 Cuma 14:19

Haas Automation 2014'te 1 milyar dolar eşiğini aşarak rekor kırdı

 

 

Genelmerkezi Oxnard, Kaliforniya'da bulunan Haas Automation, Inc. 2014 senesinde yıllık gelirinin, 2013 senesine kıyasla yüzde 11 artarak 1 milyar doları aştığını duyurdu. Amerika'nın lider imalat tezgahı üreticisi için bir ilk olan bu rakam, 2014'ü şirket tarihinin en iyi yılı haline getirdi. 2014 yılı içinde imal ettiği 14.000'den fazla üniteyle (2013'e kıyasla yüzde 22 artış) bu alanda da tüm zamanların rekorunu kıran Haas Automation, bu atılımla CNC imalat tezgahı endüstrisindeki küresel liderlik pozisyonunu güçlendirdi.


HaasCNC imalat tezgahı satışları 2014 yılı boyunca güçlübir seyir izlerken, 3. ve 4. çeyreklerde birçok rekor birbiri ardına geldi. Eylül ayı, çok başarılı geçen IMTS'nin (Uluslararası İmalat Tezgahları Fuarı)de katkıları ile Haas satışları açısından tüm zamanların 2'nci en iyi ayı oldu. Ekim ayı ise 1400'den fazla makine imalatı ve 100 milyon doların üzerinde gelirile imalat tezgahı üretim ve satışlarında rekor getirdi.  Ancak üçüncü çeyrek gelirleriyle ulaşılan şirket rekoru 4'ncü çeyrekte bir kez daha kırıldı.
Haas'ın 2014 yılında sattığı ünitelerin sayısı, 2013'e kıyasla yüzde 9 artışla 13.000adete ulaştı. Şirket yıl boyunca, 2013'e kıyasla yüzde 21 artışla, dünyanın dört bir yanına toplam 14.000 ünite sevk ederken, bu rakamın yüzde 53'ünü uluslararası pazarlar oluşturdu.


Haas Genel Müdürü Bob Murray şöyle konuştu: “İnanılmaz bir yıldı; bugüne kadar geçirdiğimiz en iyi yıl. Bunu büyük ölçüde uluslararası müşterilerimize borçluyuz. Tüm Haas müşterilerinin hak ettikleri yüksek kaliteli ürün ve birinci sınıf servis hizmetini alabilmeleri için gelişmekte olan uluslararası pazarlara yatırımlarımız devam edecek.”
Haasürünleri, şirketin Güney Kaliforniya’daki 92.903 metrekarelik imalat tesisinde üretiliyor. Bu ürünler endüstrinin en iyi satış, servis ve destek hizmetini sunan küresel Haas Fabrika Satış Mağazası (HFO) ağıyla dünya genelinde dağıtılıyor. Şu anda dünya genelinde 50 ülkede 170’i aşkın HFO bulunuyor ve gelecekte yeni HFO’ların açılması planlanıyor.


Murray sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyüyen HFO ağımız, dünyanın farklı noktalarındaki Haas müşterilerinin Haas ürünlerine, satış desteğine, yedek parçalara ve fabrikada eğitilmiş servis personeline yerel ölçekte erişim sağlamasına olanak tanıyor. Haas Automation’ın global başarısının arkasındaki itici güçlerden biride müşterilerimize hizmet etmeye verdiğimiz bu önemdir”.

 


Haas Automation

Bu haber 3357 defa okundu

DİĞER HABERLER

Makine İmalat Sanayi

Makine İmalat Sanayi

Makine imalat Sanayisi güçlü olan ekonomiler imalat sanayinde diğer ülkelere göre önemli rekabet üstünlüğü sağlamaktadır. Makine imalat Sanayi tüm diğer sektörlere girdi sağlayan ve bu sektörlerin üretim becerilerini doğrudan etkileyen bir sektördür.

Ağır Sanayi ve İnşaat Sektörüne Yönelik Zincirler

Ağır Sanayi ve İnşaat Sektörüne Yönelik Zincirler

Zincirlerin Ağır Sanayilerde Kullanımı:

Ağır Sanayi Redüktörleri

Ağır Sanayi Redüktörleri

Her sektörün kendisine özel ihtiyaçları ve özel çözümlere gereksinimleri bulunmaktadır. Ağır sanayi sektörlerinde redüktörün özel şartlarda performans göstermesi gerekmekte.

Zorlu çalışma koşullarında görev

Zorlu çalışma koşullarında görev

Maden ve Çimento Endüstrisi için doğru tahrik çözümleri

MITSUBISHI ELECTRIC İLE ORTAK PROJESİ INTEL’E 9 MİLYON DOLAR TASARRUF SAĞLADI

MITSUBISHI ELECTRIC İLE ORTAK PROJESİ INTEL’E 9 MİLYON DOLAR TASARRUF SAĞLADI

Yeni Nesil Fabrika Otomasyon Sistemleri İçin Mitsubishi Electric ve Intel İş Birliği

Ekonomik Profiller Parlıyor - Surface Technology Fuarı’nda Yeni Makineler

Ekonomik Profiller Parlıyor - Surface Technology Fuarı’nda Yeni Makineler

AGTOS, Hannover fuarı çerçevesindeki ''Surface Technology'' fuarında 3. salonda bulunan VDMA toplu standında ''OCEAN BLASTER''i sunuyor. Saç parçalarını ve profilleri işlemek için kullanılan kompakt püskürtme makinelerine karşı duyulan ihtiyacın belirmesiyle AGTOS bu trendden gelen talebi yerine getirecek bir makine geliştirmek için harekete geçti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu