• 3,918 TL

  • 4,612 TL

  • 162,19 TL

  • 103.756

EKONOMİK PROFİLLER PARLIYOR - SURFACE TECHNOLOGY FUARI’NDA YENİ MAKİNELER

Ekonomik Profiller Parlıyor - Surface Technology Fuarı’nda Yeni Makineler
25 Mart 2015 Çarşamba 12:10

AGTOS, Hannover fuarı çerçevesindeki ''Surface Technology'' fuarında 3. salonda bulunan VDMA toplu standında ''OCEAN BLASTER''i sunuyor. Saç parçalarını ve profilleri işlemek için kullanılan kompakt püskürtme makinelerine karşı duyulan ihtiyacın belirmesiyle AGTOS bu trendden gelen talebi yerine getirecek bir makine geliştirmek için harekete geçti.

 

 

İşlenen üretim parçaları 1000 mm. yüksekliğinde ve 500 mm. genişliğinde olabilmekte. Makineyi tasarlarken kullanım yeri avantajları imkanı sağlamak mümkün oldu. Makinenin 4,1 metrelik yükseliği dahi son derece düşük. Böylece makine küçük üretim salonlarında da ilave bir temel çalışması olmadan kullanılabilmekte. Ayrıca kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Uygun boyutlu bakım aralıkları, bakım durumunda aşınma parçalarına kolayca erişilmesini sağlıyor.

 

En belirgin avantajları

Püskürtme işlemine başlamadan önce kullanıcı dönen potansiyometre ile ilerleme hızını ayarlıyor. Püskürtme sürecinden sonra temizlik derecesi B Sa2,5 olan yüzeylerin işlenmesi için geçerli geçiş hızı yuvarlak taneli püskürtme maddesi kullanımı ile genelde dakikada yakl. 1,0 m değerinde.

 

Makinenin tasarımında dikkate alınan bir diğer ayrıntı da enerji verimliliği.Yüksek performanslı AGTOS Yüksek Performanslı Türbinler somut avantajlar sağlamakta. Tek diskli tekerlekler sayesinde yüksek bir püskürtme maddesi hacmi gösterir. Filtre kartuşlarının fark basıncına bağlı temizleme ünitesi ile donatılı kartuş filtre ünitesi de çok verimli çalışıyor. Bu nedenle ''OCEAN_BLASTER'' geleneksel tesislere oranla daha az enerji ve püskürtme maddesi tüketiyor. Bu şekilde işletim giderleri düşük tutuluyor.

 

Püskürtme maddesinin yapı yüksekliğini azaltmak için kovalı ekskavatör ikiye ayrılmış. Birinci parça püskürtme maddesini temizlerken, ikinci parça yüksek performanslı türbinlerin püskürtme maddesi ile beslenmesi için kullanılıyor.

 

Aşınma giderlerinin düşük tutulabilmesi için püskürtme makinesinin girişindeki üretim parça izlemeünitesi,  türbinlerin püskürtme alanında yalnızca bir üretim parçası bulunduğunda püskürtme maddesi ile beslenmesini sağlıyor. Tamamen temizlenmiş parça püskürtme kısmını geçtiyse ve püskürtme kabinine başka bir üretim parçası girmediyse bu tespit ediliyor ve püskürtme madde beslemesi kapatılıyor. Püskürtme maddesi devresinin ikinci parçası türbinlerle birlikte kapatılıyor.

 

Püskürtme alanını geçtikten sonra üretim parçaları püskürtme tertibatına gider, o da otomatik olarak çalıştırılır. Yüksek basınç körüğü üretim parçası yüzeyleri üzerinde kalan püskürtme maddelerini temizleyen ve püskürtme maddesi devresi ile geri götüren hava valflerini besliyor. Çıkış havuzu giriş tarafına denk olarak birçok conta plakalarına sahip. Serbest dolaşan püskürtme tanelerinin çıkması böylece engelleniyor. Servis durumunda bu plakalar yapı grubu olarak birkaç müdahale ile değiştirilebilmektedir.

 

Bu ve diğer avantajlar üretim parçalarının ekonomik işlenmesini sağlıyor.

 


Şekil alt yazısı:

·        AGTOS Ocean Blaster Çıkışı: AGTOS'tan OceanBlaster güvenilir püskürtme tekniği sayesinde mükemmel püskürtülmüş yüzeyler.

 

 

Fuar: AGTOS VDMA toplu stand kapsamında SLF Oberflächentechnik ve SLCR şirketleriyle birlikte ''Surface Technology'' fuarında 3. salonda stand C31(2)'de ürünlerini sergileyecek.

AGTOS

 

Bu haber 3821 defa okundu

DİĞER HABERLER

Makine İmalat Sanayi

Makine İmalat Sanayi

Makine imalat Sanayisi güçlü olan ekonomiler imalat sanayinde diğer ülkelere göre önemli rekabet üstünlüğü sağlamaktadır. Makine imalat Sanayi tüm diğer sektörlere girdi sağlayan ve bu sektörlerin üretim becerilerini doğrudan etkileyen bir sektördür.

Ağır Sanayi ve İnşaat Sektörüne Yönelik Zincirler

Ağır Sanayi ve İnşaat Sektörüne Yönelik Zincirler

Zincirlerin Ağır Sanayilerde Kullanımı:

Ağır Sanayi Redüktörleri

Ağır Sanayi Redüktörleri

Her sektörün kendisine özel ihtiyaçları ve özel çözümlere gereksinimleri bulunmaktadır. Ağır sanayi sektörlerinde redüktörün özel şartlarda performans göstermesi gerekmekte.

Zorlu çalışma koşullarında görev

Zorlu çalışma koşullarında görev

Maden ve Çimento Endüstrisi için doğru tahrik çözümleri

Haas Automation 2014'te 1 Milyar Dolar Eşiğini Aşarak Rekor Kırdı

Haas Automation 2014'te 1 Milyar Dolar Eşiğini Aşarak Rekor Kırdı

Haas Automation 2014'te 1 milyar dolar eşiğini aşarak rekor kırdı

MITSUBISHI ELECTRIC İLE ORTAK PROJESİ INTEL’E 9 MİLYON DOLAR TASARRUF SAĞLADI

MITSUBISHI ELECTRIC İLE ORTAK PROJESİ INTEL’E 9 MİLYON DOLAR TASARRUF SAĞLADI

Yeni Nesil Fabrika Otomasyon Sistemleri İçin Mitsubishi Electric ve Intel İş Birliği

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu