• 3,918 TL

  • 4,612 TL

  • 162,19 TL

  • 103.756

AĞIR SANAYİ REDÜKTÖRLERİ

Ağır Sanayi Redüktörleri
18 Ağustos 2015 Salı 10:00

Her sektörün kendisine özel ihtiyaçları ve özel çözümlere gereksinimleri bulunmaktadır. Ağır sanayi sektörlerinde redüktörün özel şartlarda performans göstermesi gerekmekte.

 

 

Ağır sanayi sistemlerinde yükler çok darbeli olduğundan ve yüksek tork gerektiren dur-kalk yapıldığından kullanılacak redüktörler ağır şartlarda çalışmaya elverişli olmalıdır. Örnek uygulama olarak Dişsan’ın DA serisi helisel dişlili ve DK serisi helisel ve konik dişlili redüktörleri her türlü ağır sanayi uygulamalarında kullanım için tasarlanmış. Bu tip redüktörler güç yoğunluğu yüksek redüktörlerdir. 300.000 Nm‘ye kadar nominal tork değeri sağlayabilmektedir. Redüktörlerin yüksek teknolojiye sahip CNC tezgahlarda işlenmeleri gerekmektedir. En ağır şartlarda bile sorunsuz çalışması için sağlam bir gövdesinin bulunması ve yüksek dişli kalitesine sahip olması gerekmektedir.
Redüktörler isteğe göre delik çıkış milli veya dolu çıkış milli olarak sunulmakta. Çalışma koşullarına göre redüktöre yağ pompalı cebri yağlama sistemi, cebri fan, eşanjörlü soğutma sistemi, sıkma bilezik veya geri dönüş kilidi gibi özel aksesuarlar uygulanabilmektedir.


Elektrik motorunu redüktöre elastik kavrama, hidrolik kavrama veya kayış kasnak sistemi ile bağlayarak, şaseli komple tahrik üniteleri de üretilmektedir. Redüktör çıkışına müşteri isteğine göre, elastik kavrama veya dişli kavrama bağlanabilmektedir. 

DA / DK Model Redüktörlerin Avantajları:

Sağlam gövde yapısı ve yüksek kaliteli malzeme kullanımı sayesinde güvenilir ve uzun ömürlü.

Dişlilerin ve gövdelerin hassas işlenmesi neticesinde düşük ses seviyesinde çalışıyor.

Özel çıkış mili, geri dönüş önleme kilidi, sıkma bilezik, yağlama ve soğutma sistemleri gibi opsiyonel özellikleriyle esneklik sağlayabiliyor.

 

Redüktörün Özellikleri:

Gövdeler GG25 kalite gri pik dökümden imal edilmektedir. Özel istek üzerine GGG40 sfero döküm olarak da imal edilebilir.
Helis alın dişliler ve helis konik dişliler en iyi kalitede alaşımlı çelikten üretilmektedir. Helis dişlilerin diş açma ve ısıl işlemlerden sonra diş profilleri taşlanmaktadır. Konik dişliler ise talaş kaldırma ve ısıl işlemlerden sonra leplenmektedir. Böylece redüktörlerin sessiz ve titreşimsiz çalışmaları sağlanır.


Yüksek kalite rulmanlar en az 50,000 saat ömürlü olacak şekilde seçilmektedir.

Kaynak: Duygu Yalçın /Dişsan Redüktör


Bu haber 2828 defa okundu

DİĞER HABERLER

Makine İmalat Sanayi

Makine İmalat Sanayi

Makine imalat Sanayisi güçlü olan ekonomiler imalat sanayinde diğer ülkelere göre önemli rekabet üstünlüğü sağlamaktadır. Makine imalat Sanayi tüm diğer sektörlere girdi sağlayan ve bu sektörlerin üretim becerilerini doğrudan etkileyen bir sektördür.

Ağır Sanayi ve İnşaat Sektörüne Yönelik Zincirler

Ağır Sanayi ve İnşaat Sektörüne Yönelik Zincirler

Zincirlerin Ağır Sanayilerde Kullanımı:

Zorlu çalışma koşullarında görev

Zorlu çalışma koşullarında görev

Maden ve Çimento Endüstrisi için doğru tahrik çözümleri

Haas Automation 2014'te 1 Milyar Dolar Eşiğini Aşarak Rekor Kırdı

Haas Automation 2014'te 1 Milyar Dolar Eşiğini Aşarak Rekor Kırdı

Haas Automation 2014'te 1 milyar dolar eşiğini aşarak rekor kırdı

MITSUBISHI ELECTRIC İLE ORTAK PROJESİ INTEL’E 9 MİLYON DOLAR TASARRUF SAĞLADI

MITSUBISHI ELECTRIC İLE ORTAK PROJESİ INTEL’E 9 MİLYON DOLAR TASARRUF SAĞLADI

Yeni Nesil Fabrika Otomasyon Sistemleri İçin Mitsubishi Electric ve Intel İş Birliği

Ekonomik Profiller Parlıyor - Surface Technology Fuarı’nda Yeni Makineler

Ekonomik Profiller Parlıyor - Surface Technology Fuarı’nda Yeni Makineler

AGTOS, Hannover fuarı çerçevesindeki ''Surface Technology'' fuarında 3. salonda bulunan VDMA toplu standında ''OCEAN BLASTER''i sunuyor. Saç parçalarını ve profilleri işlemek için kullanılan kompakt püskürtme makinelerine karşı duyulan ihtiyacın belirmesiyle AGTOS bu trendden gelen talebi yerine getirecek bir makine geliştirmek için harekete geçti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu