• 3,918 TL

  • 4,612 TL

  • 162,19 TL

  • 103.756

ZF, 2017 HANOVER TİCARET FUARINDA YER ALIYOR

ZF, 2017 Hanover Ticaret Fuarında Yer Alıyor
12 Mayıs 2017 Cuma 11:44

ZF, Dijitalleşen Endüstriyel Teknolojiye Yönelik Akıllı Çözümleri ile 2017 Hanover Ticaret Fuarında Yer Alıyor

 

 

 

Otomotiv sektöründen endüstriyel uygulamalara teknoloji transferi

 

Almanya’da gerçekleşen fuarda ağ bağlantısı ve dijitalleşme, otomatize edilmiş operasyonlardaki gelişimin önününü açıyor. Endüstriyel teknolojinin geleceği, bağımsız şekilde çevresinde olup bitenleri gözlemleyen, buna göre aksiyon alan ve birbirleriyle uyum içerisinde çalışabilen sistemlerde yatıyor. Akıllı mekanik sistemler sağlayıcısı olan ZF, Hanover Ticaret Fuarında kapsayıcı bir bulut çözümünü görücüye çıkarırken rüzgar santralleri ve teleferikler üzerinde ZF Cloud'ın ilk uygulamalarını sergiliyor.

 

Akıllı ve otonom şekilde çalışan altyapı sistemleri anlamına gelen "otomatik operasyonlar" sözcüğü günümüzde endüstriyel mühendisliğin popüler kelimeleri arasında yer alıyor. Bu açıdan ZF, endüstriyel teknolojide yapay zeka ve bulut tabanlı çözümlere odaklanıyor. Bu yılki Hanover Ticaret Fuarı’nda düzenlenen ZF basın toplantısında, Endüstriyel Teknoloji Bölümü Yönetim Kurulu Üyesi Wilhelm Rhem konuyla ilgili şunları söyledi: "Geniş ürün yelpazemiz sayesinde otomotiv sektöründeki çözümleri endüstriyel uygulamalara aktarabiliyoruz."

 

ZF'nin Dijital Başkanı Mamatha Chamarthi ise konuyla ilgili olarak şu yorumu yaptı: "Dijitalleşme, endüstriyel teknoloji dahil tüm sektörlerde devrim yaratıyor. Biz, dijitalleşmeyi kabullendik ve otomatik operasyonlara giden yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Ağ bağlantılı ve akıllı mekanik sistemlerimiz, bizim için yepyeni iş alanlarının kapısını açıyor."

 

Kapsamlı bulut çözümü

ZF, Hanover Ticaret Fuarı’nda çeşitli uygulamalara yönelik bir bulut çözümünün tanıtımını yapıyor. ZF Cloud, veri toplama ve değerlendirme özelliklerinin yanı sıra çok sayıda münferit katılımcının birbirine bağlanabilmesi gibi özellikleri de sunuyor. ZF, rüzgar santralleri ve teleferikler gibi örnekler kullanarak bu uygulamaların nasıl çalıştığını gösteriyor. "Telematik platformumuz olan Openmatics sayesinde ZF, yüksek miktarda verinin yönetilmesinde yılların deneyimine sahip. ZF Cloud ile birlikte artık kullanıcılara harici bilgileri kullanma, korunaklı bir alanda saklama ve gerçek zamanlı olarak güçlü analitik araçlarla bunları değerlendirme imkanı sunuyoruz.” diyen ZF Endüstriyel Teknoloji Bölüm Başkanı Dr. Klaus Geißdörfer sözlerine şöyle devam etti: "Endüstriyel sektör, ZF Cloud için sadece bir başlangıç noktası."

 

Buluttaki verilere erişimi kontrol etmek için ZF, blok zinciri teknolojisini kullanıyor. Hanover'de sergilenen Araç e-Cüzdanı (Car eWallet) ile, ZF'nin halihazırdaki portföyünde blok zinciri teknolojisine dayalı bir uygulaması zaten mevcut. Bu elektronik cüzdan, araçların yol geçiş ücretlerini ve park ücretlerini otomatik olarak ödemesine imkan tanıyor.

 

Otomotiv uygulamalarında sinerji

ZF, özellikle otonom sürüş konusunda otomotiv sektörü ile sinerjiden faydalanıyor: ZF ürünleri, binek ve ticari araçların görmesini, düşünmesini ve ona göre hareket etmesini sağlamak için tasarlanıyor. Şirket bunu, "Yaya Algılama" güvenlik özelliğini kullanarak bir yandan çevresine dikkat ederken eş zamanlı olarak römorkları bağlayan Yenilikçi Traktör ile Hanover fuarında sergiliyor. Hanover'de sergilenen bir başka çözüm de Nvidia ile birlikte geliştirilen ZF'nin proAl platformudur. Derin öğrenme teknolojisi sayesinde yapay zeka kontrol sistemi, tarım ve inşaat makineleri ile lojistik uygulamalarının, sensör ve kamera verilerinin hızlı işlenmesi ve yorumlanması suretiyle çevrelerini anlamasını sağlıyor. Örneğin münferit traktörlerden oluşan bir filo, kendi kendini süren tarım makineleri sayesinde tamamen otomatize edilmiş bir hasat yönetim sistemine dönüştürülebiliyor.

Bu haber 737 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

26 Nisan 2017 tarihinde Ankara Wyndham Otel’de düzenlenen ‘’ Dişli Tezgahları ve Takım Semineri ‘’ otomotiv, havacılık, deniz, tarım, inşaat ekipmanları, endüstriyel makine ve teçhizat, enerji ve kamyon endüstrilerinden önemli firmaların katılımı ve yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Angela Merkel, Hannover Messe’deki SCHUNK standını ziyaret etti, ve akıllı üretimin geleceği ile ilgili bilgi verildi.

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

Form Makina, 1992 yılında 5 kişi ile başladığı çalışmalarını sürekli geliştirerek, bugün yaklaşık 100 kişilik satış ve servis hizmet kadrosuna erişmiş bulunuyor. Deneyimli kadrosu ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Konya merkezlerimizden Türkiye’deki tüm Mazak tezgahlarına sınırsız destek verebiliyor.

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Dünyanın Önde Gelen Enerji Yönetim Şirketi Eaton’ın İstanbul’da Gerçekleştirilen Basın Toplantısında, Enerji Verimliliği Yüksek, Tasarruflu, İnovatif Çözümler Anlatıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

2016 yılında Clarivate Analytics tarafından Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi arasında gösterilen ve dünya genelinde yaklaşık 39.000 çalışanıyla 110'dan fazla ülkede hizmet sunan Omron, 1991 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Omron Türkiye, Üsküdar Altunizade’de bulunan yeni ofis binasının açılışını 20 Nisan günü Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui’nin katılımıyla gerçekleştirdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu