• 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

OERLIKON GRAZIANO GENİŞ VE YENİLİKÇİ ÜRÜN YELPAZESİNİ SERGİLEDİ

OERLIKON GRAZIANO Geniş ve Yenilikçi Ürün Yelpazesini Sergiledi
23 Ocak 2017 Pazartesi 17:01

Oerlikon Drive Sistem iş biriminin bir parçası olan yüksek performans şanzıman uzmanı Oerlikon Graziano 5-8 Aralık 2016 tarihlerinde Almanya/Berlin’de gerçekleştirilen 2016 CTI Sempozyum ve Şanzıman fuarında şanzıman ürün gamını sergiledi. Ürünler arasından, 6 vitesli hibrit AMT şanzıman OGeco, elektrikli araçlar için kesintisiz 2SED, 4SED ve PTU üniteleri de yer aldı.

 

Oerlikon Graziano uzun yıllardır, pazarın gereksinimi olan enerji verimliliğinin arttırılması ve emisyon değerlerinin düşürülmesi konularında çalışmakta ve yeni çözümler geliştirip hayata geçirmektedir.

Şirket “ground breaking concepts” adı ile birçok üründe başarı ile uygulamalar geliştirmiştir. Oerlikon Graziano’nun geniş elektrikli ve hibrit şanzıman ürün yelpazesi CTI Berlin’de farklı araç tipleri için uygun yenilikçi çözümler ile birlikte görücüye çıktı.

Oerlikon Drive Systems Global İş Geliştirme ve Otomotiv İş Birimi Başkanı Sn. Paolo Mantelli, yeni şanzıman konseptlerinin tamamen elektrikli veya hibrit araçlara uygun çözümlerin geliştirilmesine yönelik bir adım olacağını belirtti.

Söz konusu yeni şanzıman konseptlerinden ilki 2SED, önden veya arkadan elektrik tahrikli sistemlere uyumlu, kesintisiz 2 kademeli, transverse elektrik motorlarına akuple olabilen bir şanzımandır.

 

Üçüncü nesil, yüksek performanslı elektrikli araçlar için maksimum 250Nm giriş tork değerinde dizayn edilmiştir. BLDC elektrik motorunun aktive ettiği kuru kavrama & dişli kavrama kombinasyonu ile geliştirilmiş karakteristikler ve Vocis mühendisliğinin algoritması ile birlikte vites geçişleri yönetilmektedir. Yeni nesil 2SED’ler 550Nm’e kadar arttırılmış tork değerleri ve Oerlikon Graziano tarafından geliştirilen kuru kavramalı sistemler sunacaktır.

İkincisi ise 4SED, 4 vitesli, hafifleştirilmiş şanzıman, arttırılmış verimliliği, kesintisiz ve hassas vites değişimi ile kendini kanıtlamaktadır. Kompakt dizaynı sayesinde elektrikli binek otomobiller, ticari araçlar, yüksek performanslı 4X4 hibrit araçlar ve diğer geniş uygulama alanları için uygun bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oerlikon Graziano tarafından sergilenen 2 vitesli otomatikleştirilmiş manuel şanzıman, şanzıman teknolojisindeki gelişmeyi tamamlayıcı unsurları sunmaktadır. AVTR (Adaptable Voltage & Transmission Ratio) olarak adlandırılan bu tam elektrikli şanzıman EU-funded araştırma projesi’nin (“FP7”) bir parçası olarak geliştirildi.

Tekikullanımda EV’lere çoklu şanzımanın avantajlarını sunmakta ve iki bağımsız aksa uygulandığında ise aracın 4X4 olarak yine kesintisiz vites değişimi ile kullanımına olanak vermektedir.

 

Bununla beraber Vocis, Oerlikon Graziano ile birleşmesinden sonra, yüksek performanslı elektrikli araç uygulamalarında transverse elektrik motoru ile kullanılabilecek tek kademeli planet şanzımanın dizayn ve geliştirilmesini tamamladı.

Bu tek kademeli co-axial şanzıman 6:1 çevrim oranı ve 460Nm’lik yüksek giriş tork’u ile kompakt bir paket sağlamaktadır. Bu başarıya epicyclic dişlilerin derin ve detaylı dizayn ve analiz işlemleri neticesinde varıldı, bu sayede elektrik motoru ile en iyi bağlantı sağlandı, bunun neticesinde minimum şanzıman paketi alanı ve sadece 14,6kg. ağırlık seviyesine ulaşıldı. Şanzıman ayrıca yüksek verimlilik sunmaktadır. %99 verimlilik oranları test aşamalarında yakalanmıştır.

 

Oerlikon Graziano elektrikli ürünler yelpazesinin yeni temsilcisi, elektrikli araçlar için dizayn edilmiş tek kademeli şanzıman maksimum 270Nm giriş tork’u ve 1400rpm devir hızı’na imkan vermektedir. Yağlama konsepti, farklı araç uygulamalarında montaj açısının imkân verilebilecek maksimum esneklik için geliştirildi. Kompakt dizayn ile (150mm merkez giriş mili mesafesi) ağırlık optimasyonuna odaklanıldı.

Yeni Oerlikon Graziano park kilitleme sistemi elektrik aktivasyonu ile dizayn edildi.Elektrik motoru ile yüksek fonksiyonlu integrasyon, powertrain’in ağırlık ve performansını iyileştirdi.

Program, Oerlikon Gaziano’nun 4X4 araç şanzımanlarında pozisyonunu tescilledi. Ağırlığı 8,5kg’dan daha az olan yeni PTU istenildiğinde ön tahrik aksından bir şaft ile gücü arka aks’a aktarmaktadır. Kolay bakım, dayanıklılık ve kompakt bir çözüm sunması için FDTC şanzıman ile aynı yağı kullanmaktadır.

Oerlikon Graziano’nun 4X4 sürüş sistemlerindeki geçmişi ve yenilikçi çözümleri yüksek verimlilik sağlayan daha hafif ve kompakt ürünlerin geliştirilmesindeki tecrübesini gözler önüne seriyor kısaltılmış süreler, esneklik, hızlı geri bildirimler şirketi şanzıman endüstrisinde hayli rekabetçi kılmaktadır.

 

 

Bu haber 2069 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

26 Nisan 2017 tarihinde Ankara Wyndham Otel’de düzenlenen ‘’ Dişli Tezgahları ve Takım Semineri ‘’ otomotiv, havacılık, deniz, tarım, inşaat ekipmanları, endüstriyel makine ve teçhizat, enerji ve kamyon endüstrilerinden önemli firmaların katılımı ve yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Angela Merkel, Hannover Messe’deki SCHUNK standını ziyaret etti, ve akıllı üretimin geleceği ile ilgili bilgi verildi.

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

Form Makina, 1992 yılında 5 kişi ile başladığı çalışmalarını sürekli geliştirerek, bugün yaklaşık 100 kişilik satış ve servis hizmet kadrosuna erişmiş bulunuyor. Deneyimli kadrosu ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Konya merkezlerimizden Türkiye’deki tüm Mazak tezgahlarına sınırsız destek verebiliyor.

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Dünyanın Önde Gelen Enerji Yönetim Şirketi Eaton’ın İstanbul’da Gerçekleştirilen Basın Toplantısında, Enerji Verimliliği Yüksek, Tasarruflu, İnovatif Çözümler Anlatıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

2016 yılında Clarivate Analytics tarafından Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi arasında gösterilen ve dünya genelinde yaklaşık 39.000 çalışanıyla 110'dan fazla ülkede hizmet sunan Omron, 1991 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Omron Türkiye, Üsküdar Altunizade’de bulunan yeni ofis binasının açılışını 20 Nisan günü Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui’nin katılımıyla gerçekleştirdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu