• 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

NSK, ZORLU ORTAM UYGULAMALARINDA KULLANILABİLECEK OYNAK MAKARALI RULMAN GELİŞTİRDİ

NSK, Zorlu Ortam Uygulamalarında Kullanılabilecek Oynak Makaralı Rulman Geliştirdi
23 Ocak 2017 Pazartesi 17:34

NSKkonveyör kayışı tahrik kasnakları için, kurulumu basit, sızdırmazlık verimi mükemmel yeni oynak makaralı rulmanlar geliştirmiştir. Yeni inşa edilen konveyörler için ideal olmasının yanısıra, standart, ISO uyumlu boyutların kullanılması mevcut konveyör sistemlerine de yeniden uyarlanabilecekleri anlamına gelir.

 

 

Konveyör kayışı tahrik kasnaklarında kullanılan makaralı rulmanların hizmet ömrü, özellikle maden ve taş ocağı gibi konveyörlerin uzunluğunun kilometrelerce olabildiği sektörlerde sistem uygunluğunun ve güvenilirliğinin yönetilmesinde önemli bir etkendir. Seçilen rulmanlar sadece yüksek yüklere dayanıklı olmakla kalmamalı, aynı zamanda çalışma ortamında mevcut olan ince taneciklerin penetrasyonuna karşı da dayanıklı olmalıdır.

 

Oynak makaralı rulmanlar tipik olarak bu tür uygulamalar için seçilir çünkü ağır yükler taşıyabilir ve tahrik şaftı bükülmesini telafi edebilirler. Şimdiye kadar, arasından seçim yapacak iki tür tasarım vardı. Seçeneklerden biri keçesiz açık rulmanların kullanılmasıydı. Bunların kurulumu kolaydı ve hata riski yoktu çünkü rulman boşluğunu ayarlamak kolaydı. Ancak, bazıları çok aşındırıcı olan yabancı parçacıkların penetrasyonu nedeniyle bu rulman türünde erken arızalanma bekleniyordu.

 

Bunun alternatifi keçeli oynak makaralı rulmanların kullanılmasıydı ama bunların dezavantajı, rulman takılıyken rulman boşluğunun ölçülememesiydi ve bu da kurulum hatası riskini arttıriyordu. Ayrıca, yük değeri potansiyelinin maksimize edilmesini sağlamak için keçelerin ilave alana ihtiyacı vardı. 

 

NSK bu etkenleri düşünerek, maden ve taş ocağı gibi sektörlerdeki konveyör kayışı tahrik kasnağı uygulamaları için özel olarak yeni oynak makaralı rulmanlar geliştirdi. Bu rulmanların hizmet ömrü daha uzundur, yük değerleri daha yüksektir, sızdırmazlık mükemmeldir ve boyutları daha önce kullanılan rulmanlar ile aynıdır. Buna ilave olarak, rulman boşluğu, kurulum esnasında herhangi bir zamanda ölçülebilir.

   

Rulmanın temel özelliklerinin yanı sıra NSK, iç ve dış bilezikler için özel çelikler geliştirmiştir, özel tavlama prosesleri ile yük kapasitesi arttırılır ve tasarım çok kompakt hale gelir. Sonuç olarak, keçe mevcut alana sığabilir ve yeni oynak makaralı rulmanların geleneksel rulmanlardan daha yüksek dinamik yüklere dayanabilmesini sağlar.

 

Özel çelik malzemeler, az yağlandıklarında bile olağanüstü iyi performans gösterirken verimli keçe pek çok başka zorlu ortam uygulamalarında direncini kanıtlamıştır. En önemlisi, keçe rulman yatağına vidalanan bir kolla bağlanır. Böylece, rulmanın radyal boşluğunun ölçülmesi için kurulum esnasında çıkartılabilir. Bu özellik, iç bilezikte sıkıca oturtulduğunda  boşluğun çok küçük yapılmadığını garantiler. Bu da rulmanın erken hasar görmesini engeller. NSK, bu yeni oynak makaralı rulmanların geleneksel alternatiflerinden dört kat daha uzun hizmet ömrü sunduğunu tahmin ediyor.

 

 

 


Bu haber 2003 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

26 Nisan 2017 tarihinde Ankara Wyndham Otel’de düzenlenen ‘’ Dişli Tezgahları ve Takım Semineri ‘’ otomotiv, havacılık, deniz, tarım, inşaat ekipmanları, endüstriyel makine ve teçhizat, enerji ve kamyon endüstrilerinden önemli firmaların katılımı ve yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Angela Merkel, Hannover Messe’deki SCHUNK standını ziyaret etti, ve akıllı üretimin geleceği ile ilgili bilgi verildi.

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

Form Makina, 1992 yılında 5 kişi ile başladığı çalışmalarını sürekli geliştirerek, bugün yaklaşık 100 kişilik satış ve servis hizmet kadrosuna erişmiş bulunuyor. Deneyimli kadrosu ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Konya merkezlerimizden Türkiye’deki tüm Mazak tezgahlarına sınırsız destek verebiliyor.

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Dünyanın Önde Gelen Enerji Yönetim Şirketi Eaton’ın İstanbul’da Gerçekleştirilen Basın Toplantısında, Enerji Verimliliği Yüksek, Tasarruflu, İnovatif Çözümler Anlatıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

2016 yılında Clarivate Analytics tarafından Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi arasında gösterilen ve dünya genelinde yaklaşık 39.000 çalışanıyla 110'dan fazla ülkede hizmet sunan Omron, 1991 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Omron Türkiye, Üsküdar Altunizade’de bulunan yeni ofis binasının açılışını 20 Nisan günü Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui’nin katılımıyla gerçekleştirdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu