• 3,918 TL

  • 4,612 TL

  • 162,19 TL

  • 103.756

DELTA CHAIN CARBON

DELTA CHAIN CARBON
11 Mayıs 2017 Perşembe 10:48

Optibelt “Delta Chain Carbon” yeni ve yüksek performanslı zaman kayışı olarak pazarda yerini almıştır. Ürün yüksek tork ve yüksek performans gerektiren ekstrem kullanımlar için tasarlanmıştır.

 

 

Delta Chain Carbon kayış yüksek aşaınma dayanımlı, mukavemetli poliüretan malzemeden olup, içinde yer alan kord iplikleri de karbon fiberden oluşmaktadır.

 

Delta Chain Carbon, uluslararası saygınlığa sahip olan ve özgün tasarımların yer aldığı “Almanya Dizayn Ödülleri” kapsamında büyük bir başarıya imza atarak 2016 yılında dizayn ödülünü almaya hak kazanmıştır. Bu organizasyonun amacı, her yıl eşsiz ve özgün tasarımları ortaya çıkararak sektörel anlamda çığır açan ürünleri lanse etmektir. 2012'de başlayan Alman Tasarım Ödülü halihazırda en prestijli uluslararası tasarım yarışmalarından birisidir.

 

 

Optibelt Delta Chain Carbon kayış, yüksek performanslı kauçuk zaman kayışlarına kıyasla %100’e kadar daha fazla güç aktarımına olanak sağlıyor. Yapılan deneysel çalışmalarda, neredeyse zincirle güç aktarılan sistemler kadar güç aktarabildiği görülmüştür. 

Optimize edilmiş pürüz diş yapısı kuvvetin tüm diş profilleri arasında eşit dağılımı sağlamakla birlikte, olumsuz koşullarda (yağ, kimyasal,ozon vb… ) güvenle kullanılabiliyor. Birçok yeniliği içinde barındıran bu yeni nesil ürün; sessiz çalışması, minimum aşınan özel diş yapısıyla geleceğin teknolojisini sizinle buluşturuyor.

Güç aktarım kapasitesi kauçuk zaman kayışlarına göre çok daha fazla olduğu için yarı genişlikteki kayışla aynı gücü iletebiliyorsunuz. Bu sayede kasnak ve kayıştan tasarruf sağlayıp, işletme maliyetlerinizi düşürebiliyorsunuz.

Özel diş yapısı ve yüksek performans özelliği nedeniyle Delta Chain Carbon kayışlar; Optibelt ZRS DC kasnaklarla kullanılmalıdır.

 

Delta Chain Carbon kayışın kullanıldığı alanlar:

İmalat Tezgahları (Torna, delme, frezeleme)

Tekstil Makinaları (Örgü makinelerinde ana tahrik kayışı )

Cam Üretim Tesisleri (Yüksek güç aktarımı gerektiren uygulamalar)

Motor Sporları (Yüksek performans gerektiren drag yarış araçlarının  motor tahriklerinde)

 

Şu anda 8M diş profiliyle ihtiyaçlara cevap vermekle birlikte, çok yakında 14M profili de ürün portföyüne dahil edilecektir. 

Ürünlerle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve teknik destek almak için Optibelt Türkiye ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu haber 826 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

26 Nisan 2017 tarihinde Ankara Wyndham Otel’de düzenlenen ‘’ Dişli Tezgahları ve Takım Semineri ‘’ otomotiv, havacılık, deniz, tarım, inşaat ekipmanları, endüstriyel makine ve teçhizat, enerji ve kamyon endüstrilerinden önemli firmaların katılımı ve yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Angela Merkel, Hannover Messe’deki SCHUNK standını ziyaret etti, ve akıllı üretimin geleceği ile ilgili bilgi verildi.

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

Form Makina, 1992 yılında 5 kişi ile başladığı çalışmalarını sürekli geliştirerek, bugün yaklaşık 100 kişilik satış ve servis hizmet kadrosuna erişmiş bulunuyor. Deneyimli kadrosu ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Konya merkezlerimizden Türkiye’deki tüm Mazak tezgahlarına sınırsız destek verebiliyor.

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Dünyanın Önde Gelen Enerji Yönetim Şirketi Eaton’ın İstanbul’da Gerçekleştirilen Basın Toplantısında, Enerji Verimliliği Yüksek, Tasarruflu, İnovatif Çözümler Anlatıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

2016 yılında Clarivate Analytics tarafından Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi arasında gösterilen ve dünya genelinde yaklaşık 39.000 çalışanıyla 110'dan fazla ülkede hizmet sunan Omron, 1991 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Omron Türkiye, Üsküdar Altunizade’de bulunan yeni ofis binasının açılışını 20 Nisan günü Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui’nin katılımıyla gerçekleştirdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu