• 3,918 TL

  • 4,612 TL

  • 162,19 TL

  • 103.756

BOSCH REXROTH’TAN TAKIM TEZGâHLARINA ÖZEL AĞ TABANLI YENİ HİDROLİK GÜÇ ÜNİTESİ

Bosch Rexroth’tan Takım Tezgâhlarına Özel  Ağ Tabanlı Yeni Hidrolik Güç Ünitesi
11 Mayıs 2017 Perşembe 10:40

Bosch Rexroth’tan Takım Tezgâhlarına Özel Ağ Tabanlı Yeni Hidrolik Güç Ünitesi

 

 

Fotoğraf Açıklama: %80’e varan Enerji Tasarrufu ve ‘Tak ve Çalıştır’ Özelliği ile Müşterilerine kalite sunuyor


Bosch Rexroth, hidrolik bileşenleri bir frekans konvertörü, motor, pompa ve sensör birimleriyle tek bir gövdede birleştirerek, kabinsiz bir güç ünitesi yarattı. 

Rexroth’un piyasaya sunduğu yeni küçük güç ünitesi CytroPac, yerden tasarruf ederek tüm takım tezgâhları tasarımlarına entegre oluyor. Bir ‘tak ve çalıştır’ çözümü olan bu yeni seri, devreye alma işlemini kolaylaştırıyor ve hız kontrolü sayesinde enerji tüketimini talebe uygun olarak yüzde 80'e varan oranlarda azaltıyor. 

Rexroth'un enerji verimliliğini artıran hidrolik sistemleri, Endüstri 4.0 konseptlerine kusursuz şekilde uyum sağlıyor.

 

Takım tezgâhlarında kurulum alanı değerlidir. Operatörler için kaplanan alan bir satın alma kriteridir. Rexroth tarafından yeni geliştirilen hidrolik güç ünitesi CytroPac, tüm hidrolik ve elektrikli bileşenleri çok az yer kaplayarak entegre ediyor. Boyutu küçültülen ve kapasitesi 20 litreye düşürülen depo, küçülen bu boyutlara ciddi düzeyde katkı sağlıyor. Yağın gazının doğru şekilde giderilmesini sağlıyor ve böylece akışkanın hizmet ömrünü uzatıyor. 

 

Yüzde 80'e kadar Daha Az Enerji Tüketimi


CytroPac, Rexroth'un sunduğu Sytronix tahrik sistemlerine dayanıyor. Entegre frekans konvertörü, motor hızını mevcut talebe bağlı olarak otomatik şekilde kontrol ediyor. Sabit güç ünitelerine kıyasla çevrim özelliklerine bağlı olarak enerji gereksinimini yüzde 30 ila 80 arasında azaltıyor ve bu sırada güç çıktısı değişmiyor. Bu da üreticilerin, enerji tüketimi ve karbondioksit emisyonları hakkındaki 2009/125/EC sayılı Avrupa Çevreci Tasarım Direktifine ve otomotiv endüstrisinin daha da zorlayıcı gerekliliklerine uymalarına yardımcı oluyor. 

 

Aynı zamanda, talebe bağlı hız kontrolü, yağdaki ısı girdisini azaltarak soğutma gereksinimlerini de azaltıyor. Ayrıca Rexroth, CytroPac’e, suyla soğutma işlemi için yenilikçi ve yerden tasarruf sağlayan bir çözüm olan ısı nakil borusu teknolojisini de entegre etti.

 

Gövdeye entegre edilen ve merkezi olmayan akıllı bir ünite olan frekans konvertörü, gerçek zamanlı ortak Ethernet arayüzleri olan Sercos, PROFINET, EtherCAT, EtherNet/IP ve Modbus/TCP'ın yanı sıra PROFIBUS üzerinden makineyle iletişime geçiyor. Devreye alma için, yalnızca güç beslemesine bağlantı yapılması ve kontrol birimiyle iletişime geçilmesi, hidrolik devreyle ve soğutma su devresiyle iletişim kurulması gerekiyor.


Açık Arayüzler Aracılığıyla Şebekeleme

 

CytroPac, Endüstri 4.0'ın artan bilgi talepleri için tasarlandı. Kaynağı, entegre frekans konvertörü olan CytroPac, bir Çoklu Ethernet ara yüzü üzerinden tüm verilerle makinenin kontrolünü sağlıyor. Çalışma durumları sürekli olarak alındığı için, yıpranmalar ve arızalar erken bir aşamada tespit edilerek hızlı bir şekilde giderilebiliyor. Ayrıca operatörler, konumları ne olursa olsun basıncı ve akışı Ethernet bağlantısı üzerinden gerçek zamanlı olarak değiştirebiliyorlar.

 

Gövde, dışarıya giden tüm gürültü kaynaklarının yalıtımını sağlıyor. Böylece makine üreticilerinin, izin verilen gürültü emisyonlarıyla ilgili uluslararası düzenlemelere ve otomotiv düzenlemelerine uymak için ilave, yer kaplayan ve pahalı gövdeler kullanmalarına gerek kalmıyor.

 

 

 

 

Bu haber 772 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

26 Nisan 2017 tarihinde Ankara Wyndham Otel’de düzenlenen ‘’ Dişli Tezgahları ve Takım Semineri ‘’ otomotiv, havacılık, deniz, tarım, inşaat ekipmanları, endüstriyel makine ve teçhizat, enerji ve kamyon endüstrilerinden önemli firmaların katılımı ve yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Angela Merkel, Hannover Messe’deki SCHUNK standını ziyaret etti, ve akıllı üretimin geleceği ile ilgili bilgi verildi.

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

Form Makina, 1992 yılında 5 kişi ile başladığı çalışmalarını sürekli geliştirerek, bugün yaklaşık 100 kişilik satış ve servis hizmet kadrosuna erişmiş bulunuyor. Deneyimli kadrosu ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Konya merkezlerimizden Türkiye’deki tüm Mazak tezgahlarına sınırsız destek verebiliyor.

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Dünyanın Önde Gelen Enerji Yönetim Şirketi Eaton’ın İstanbul’da Gerçekleştirilen Basın Toplantısında, Enerji Verimliliği Yüksek, Tasarruflu, İnovatif Çözümler Anlatıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

2016 yılında Clarivate Analytics tarafından Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi arasında gösterilen ve dünya genelinde yaklaşık 39.000 çalışanıyla 110'dan fazla ülkede hizmet sunan Omron, 1991 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Omron Türkiye, Üsküdar Altunizade’de bulunan yeni ofis binasının açılışını 20 Nisan günü Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui’nin katılımıyla gerçekleştirdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu