• 3,918 TL

  • 4,612 TL

  • 162,19 TL

  • 103.756

ARÇELİK A.Ş.’YE SENVER BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

10 Ocak 2013 Perşembe 14:01

Arçelik’in üretmekte olduğu IE3 verimliliğe sahip elektrik motorları Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Proje Yarışması’nda (SENVER) En Verimli Ürün (EVÜ) kategorisinde, birinci oldu.

arcelik_elektrik_motorlaria

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Proje Yarışması’nda (SENVER) En Verimli Ürün (EVÜ) kategorisinde, Arçelik’in üretmekte olduğu IE3 verimliliğe sahip elektrik motorları birinci oldu. WOW Yeşilköy Oteli Convention Center’da düzenlenen ödül töreninde, ödülü Arçelik A.Ş. Kurutucu ve Elektrik Motorları İşletmesi-Ürün Direktörü Mehmet Savaş, Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Taner Yıldız’ın elinden aldı.

Arçelik’in kendi ürettiği verimli motorları, en az enerji tüketen çamaşır ve bulaşık makinelerinde kullanılmaktadır. Arçelik, bu alandaki bilgi birikimini, sanayi tipi büyük motorlara da uyarlamış ve artık endüstriyel motorlarda da en verimli noktaya ulaşmıştır. Enerji verimli endüstriyel motorların, sanayimizin çeşitli alanlarında kullanımı ile ülkemiz enerji verimliliği stratejisine de hizmet edilmektedir. Arçelik, Türkiye’de IE2 yüksek verimli motorları üreten ilk yerli üretici olup, IE3 “Premium Efficiency” olarak adlandırılan motorları da müşterilerinin beğenisine sunan ilk ve tek yerli üreticidir. IE3 sınıfı yüksek verimli motor kullanımı AB’de ve Türkiye’de 2015 yılında zorunlu olmasına rağmen Arçelik bu ürün gamını şimdiden oluşturan dünyada önde gelen üreticilerden biridir.

Türkiye’de sektöründe ilk kez uluslararası bir denetim firmasından ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasına sahip olan Arçelik A.Ş, çalışmalarını, enerji verimliliği stratejisi ile sürdürmektedir. Kuruluşların enerji politikalarını belirlemesi, enerji tüketimini yönetmesi ve enerji yönetim sisteminin performansını değerlendirerek iyileştirmelerin sağlanması esasına dayanan ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, çevrenin korunması, kaynakların etkin kullanımı ve enerji politikalarının resmiyet kazanması gibi hedefler taşımaktadır. Her yıl gerçekleştirilen 200’den fazla enerji verimliliği projesi, enerji verimli motor uygulamaları ve enerji yönetimi yaklaşımı sayesinde Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ve TÜV belgeli bir Enerji Verimliliği Danışmanlık şirketi veri tabanına göre, Arçelik A.Ş. fabrikaları dünyada 2600 adet firma içerisinde beyaz eşya sektöründe “Platinum Certificate” ve “Gold Certificate” seviyesinde enerji verimliliği olan ilk ve tek fabrikalardır.

 
Bu haber 9983 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

26 Nisan 2017 tarihinde Ankara Wyndham Otel’de düzenlenen ‘’ Dişli Tezgahları ve Takım Semineri ‘’ otomotiv, havacılık, deniz, tarım, inşaat ekipmanları, endüstriyel makine ve teçhizat, enerji ve kamyon endüstrilerinden önemli firmaların katılımı ve yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Angela Merkel, Hannover Messe’deki SCHUNK standını ziyaret etti, ve akıllı üretimin geleceği ile ilgili bilgi verildi.

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

Form Makina, 1992 yılında 5 kişi ile başladığı çalışmalarını sürekli geliştirerek, bugün yaklaşık 100 kişilik satış ve servis hizmet kadrosuna erişmiş bulunuyor. Deneyimli kadrosu ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Konya merkezlerimizden Türkiye’deki tüm Mazak tezgahlarına sınırsız destek verebiliyor.

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Dünyanın Önde Gelen Enerji Yönetim Şirketi Eaton’ın İstanbul’da Gerçekleştirilen Basın Toplantısında, Enerji Verimliliği Yüksek, Tasarruflu, İnovatif Çözümler Anlatıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

2016 yılında Clarivate Analytics tarafından Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi arasında gösterilen ve dünya genelinde yaklaşık 39.000 çalışanıyla 110'dan fazla ülkede hizmet sunan Omron, 1991 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Omron Türkiye, Üsküdar Altunizade’de bulunan yeni ofis binasının açılışını 20 Nisan günü Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui’nin katılımıyla gerçekleştirdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu