• 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

ALMANYA BAŞKANI, HERMES ÖDÜLÜNÜN BU YIL Kİ SAHİBİ SCHUNK’U ZİYARET ETTİ

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti
31 Mayıs 2017 Çarşamba 13:38

Angela Merkel, Hannover Messe’deki SCHUNK standını ziyaret etti, ve akıllı üretimin geleceği ile ilgili bilgi verildi.

 

 

Almanya Lauffen’daki tutucu sistemleri ve iş bağlama teknolojilerinin yetenekli lideri SCHUNK, Hannover Messe fuarına muhteşem bir başarı ile giriş yaptı. Dünyanın en önemli ticaret fuar-larından biri olan Hannover Messe’nin Almanya Başkanı Dr. Angela Merkel tarafından yapılan açılışında,  , Prof. Dr. Johanna Wanka  dünyanın en prestijli teknoloji ödüllerinden biri olan Hermes Ödülünü, sahibi yenilikçi aile firması SCHUNK’a teslim etti.

 

 

Pazartesi günü yaptığı fuar turunda,  Başkan Merkel SCHUNK standını ziyaret etti ve Yönetici Ortak/CEO Henrik A. Schunk’un , insan/robot işbirliğini mümkün kılan akıllı tutucu modülleri tanıtımına katıldı.

 

 

SCHUNK, Hermes Ödülünü, dünyanın ilk akıllı tutucu modülü ile insan/robot işbirliğini sağlayarak insan ile direk iletişim kuran yeni JL1 Co-act Gripper ürünü için aldı.

Henrik A. Schunk bu ödülü SCHUNK Tarihi için bir kilometre taşı olarak görüyor. ‘’Ekibim ve ben SCHUNK JL1 Coact Tutucunun başarısından gurur duyuyoruz, Endüstri 4.0 ve dolayısıyla akıllı fabrikalara yönelik yüksek esneklikteki tutucu çalışmaları için atılan önemli bir adımdır.’’ Dedi. Hermes Ödülünün tarihinde ilk kez, ödül bir tutucu modülüne verildi. Ödül, Alman Ya-pay Zeka  Araştırma Merkezi başkanı, Prof. Dr. h. c. mult. Wolfgang Wahlster’ın başkanlığında-ki bağımsız jüri tarafından layık görüldü. SCHUNK, 2015 yılında Hermes Ödüllerinde ilk 5’e girmeyi başarmıştı ve dolayısıyla SCHUNK Egrip’ten sonra  teknolojik yeniliklerin liderliğine doğru ileriliyordu.(web tabanlı tutucu parmakları üretimine ilişkin 3D dizayn programı) 

 

 

Akıllı Robot Tutucusu

Son yıllarda, önde gelen robot ve üretim makinalarının  tedarikçileri endüstriyel üretimin ve akıllı parçalarının  dijitalleşmesi ile ilgili çalışmaları ileriye taşımaktadır. 11,000 standart parça ile dünyanın en kapsamlı tutucu sistemleri  ve iş bağlama teknolojisi spektrumu ile SCHUNK, JL1 Co-act Tutucusu son teknolojinin mümkün kıldıklarını ile üretilmiştir. Endüstri 4.0 prensi-binin rehberliğinde geliştirilen HRC tutucusu, RAMI 4.0 klavuzuna göre tasarlanan merkezsiz kontrol mimarisi sunmaktadır. Diğer hiçbir tutucu modülünde olmayan, insan/robot işbirliği dahilinde maksimum verimlilik ve fonksiyonelliğe ulaşmak için  ‘’parçaya en yakın’’ ve ‘’insana en yakın’’  pozisyonunu kullanmaktadır. Tutucu içerisinde tam entegre olan kompleks sensör sistemleri ve merkezsiz yapay zeka, tutulan parçadan ve çevresinden sürekli bilgi almamızı, bilgiyi kullanmamızı ve duruma özel uygun reaksiyon vermesini sağlar. Bu amaçla, yenilikçi kinematikler ile donatılmış tutucu, parallel ve açısal tutmayı sağlar. Bu da alternative parça şekillerini tutmada maksimum esneklik sağlar. Parmaklardaki dokunma sensörleri tutma işlemini emniyetinden emin olmak için izler ve hassas parçaların hasar görmesini engellemek için tutma parametrelerini bağımsız olarak ayarlar. Özel olarak geliştirilen tutma stratejileri, bir iş parçasının veya isan elinin olduğuna bağlı olarak tutucunun gerçek zamanda doğru hareket etmesine izin verir.

 

İnsanlar ile İş Birliği için Güvenli Alan 

Akıllı tutma modülü yüksek esneklikteki Modern üretim prosesindeki HRC senaryolarına yol döşemektedir. Mevcut sonuçlara kıyasla SCHUNK Co-act Tutucu yüksek çeşitlilik ve esneklik için dizayn edilmiştir.  

Entegre güvenlik alanı, insanların yakınındaki robotun sınırsız kullanım ve taşıma kabiliyetine izin verir.

Tüm durumsal, çevresel ve çalışma koşulları birkaç ‘duyu’’ ile izlenir.

Entegre edilmiş minyatür PC anında üretim verilerini analiz eder ve sanal olarak gerçek zaman-da cevap vererek kendi kendine öğrenmenin temellerini oluşturur. Tutucu, daha önce manuel olarak yapılan görevlerin otomasyonunu mümkün kılar, dolayısıyla verimlilikte hızlanma sağlanır. Aynı zamanda, satıriçi veri kazanılmış üretim zincirinden kazanılmış ve elde edilmiş bilgi, istikrarlı geliştirme yada üretim kontrolü için sürekli olarak daha yüksek seviyeli sistem-lere gönderilebilir.

Bu haber 1126 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

Gleason Dişli Tezgahları Ve Takım Semineri Ankara'da Düzenlendi

26 Nisan 2017 tarihinde Ankara Wyndham Otel’de düzenlenen ‘’ Dişli Tezgahları ve Takım Semineri ‘’ otomotiv, havacılık, deniz, tarım, inşaat ekipmanları, endüstriyel makine ve teçhizat, enerji ve kamyon endüstrilerinden önemli firmaların katılımı ve yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

Redüktör Üretiminde Hızla Büyüyen Dev Marka

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

FORM MAKİNA ANKARA’DA TEZGAH TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEDİ

Form Makina, 1992 yılında 5 kişi ile başladığı çalışmalarını sürekli geliştirerek, bugün yaklaşık 100 kişilik satış ve servis hizmet kadrosuna erişmiş bulunuyor. Deneyimli kadrosu ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Konya merkezlerimizden Türkiye’deki tüm Mazak tezgahlarına sınırsız destek verebiliyor.

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Dünyanın Önde Gelen Enerji Yönetim Şirketi Eaton’ın İstanbul’da Gerçekleştirilen Basın Toplantısında, Enerji Verimliliği Yüksek, Tasarruflu, İnovatif Çözümler Anlatıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

Yeni Türkiye ofis binası açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui tarafından yapıldı

2016 yılında Clarivate Analytics tarafından Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi arasında gösterilen ve dünya genelinde yaklaşık 39.000 çalışanıyla 110'dan fazla ülkede hizmet sunan Omron, 1991 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Omron Türkiye, Üsküdar Altunizade’de bulunan yeni ofis binasının açılışını 20 Nisan günü Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui’nin katılımıyla gerçekleştirdi.

ZF, 2017 Hanover Ticaret Fuarında Yer Alıyor

ZF, 2017 Hanover Ticaret Fuarında Yer Alıyor

ZF, Dijitalleşen Endüstriyel Teknolojiye Yönelik Akıllı Çözümleri ile 2017 Hanover Ticaret Fuarında Yer Alıyor

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu