• 3,918 TL

  • 4,612 TL

  • 162,19 TL

  • 103.756

ÜRETİME GÜÇ KATAN FUARLAR TÜYAP BURSA’DA

Üretime güç katan fuarlar Tüyap Bursa’da
16 Ocak 2014 Perşembe 17:22

Kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) desteği, Takım Tezgâhları Sanayici ve İş Adamları Derneği (TİAD) işbirliği ile hazırlanan Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı 12. Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, El Aletleri, Pnömatik ve Hidrolik Fuarı, Bursa Elektrik Teknisyenleri Odası desteği ile hazırlanan BELEX 2013 Bursa 11. Uluslararası Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Aydınlatma ve İletişim Fuarı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 50. Komite işbirliği ile hazırlanan Bursa 4. Hırdavat Ve İş Güvenliği Fuarı 2013, Bursa Sac İşleme Teknolojileri 2013 5. Sac, Boru, Profil İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı, Uluslararası Patent Birliği (UPB) işbirliğinde, T.C. Bursa Valiliği, Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği ( BUSİAD), Türk Patent Enstitüsü desteğinde hazırlanan İCAT 2013 Yeni Fikirler Yeni Buluşlar Fuarı ile BORUTEK 2013 Boru ve Boru İşleme Teknolojileri Fuarı, eş zamanlı olarak, 5 - 8 Aralık 2013 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Ersözlü; "Eş zamanlı hazırlanan fuarlar, üretim teknolojilerinin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor"

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan Ersözlü; " Geçtiğimiz yıl 22 ülkeden 344 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla hazırlanan eş zamanlı Fuarlar yurtiçi ve yurtdışından 31 ülkeden 32.787 kişi tarafından ziyaret edilmiş ve üretim teknolojilerinin geldiği son noktayı gözler önüne sermiştir. Bu yıl 4 ayrı salon ve fuaye olmak üzere toplam 30.000 m2 alanda ziyaret açılacak fuarlar 35.000 ziyaretçi hedeflemekte, metal işleme, sac işleme, elektrik, elektronik, otomasyon, hırdavat ve iş güvenliği, boru ve boru işleme teknolojileri konularındaki lider üretici ve ihracatçı firmalar ile yurtiçi ve yurtdışından gelecek profesyonellerin iş bağlantıları kurmalarına olanak sağlayarak üretime güç katmaya devam edecektir.


İmalat sanayinin geldiği son noktayı gözler önüne seren, lider firmalarını aynı çatı altında buluşturan, ülkenin ve bölgesinin en kapsamlı buluşması olarak sektörlerinde büyük iş imkânları yaratan Fuarlarda, her türlü üretim aşamasında ihtiyaç duyulan; sac işleme makinesinden cnc tezgâhlara, elektrik, elektronik ve aydınlatmadan iş güvenliğine, hırdavattan boru işleme teknolojilerine kadar geniş bir alanda kullanılan tüm ürünler bir arada sergilenecektir."  dedi.

bursametalisleme


Ersözlü; "Fuarlar; yurtdışından davetli heyetleri ile katılımcı firmaları buluşturacak"

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan Ersözlü; "Makine Yapan makinelerin fuarları olma özelliği ile eş zamanlı hazırlanarak büyük bir sinerji yaratacak Fuarlar, yapılan etkin tanıtımlar ile Almanya, Azerbaycan, Bosna - Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Fas, Fransa, Filistin, Hindistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İsveç, İtalya, Karadağ, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Romanya, Rusya, Slovakya, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan'dan davetli iş adamlarını, yurtiçinden ise sektörlerin yoğun olduğu Adana, Adapazarı, Afyon, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Denizli, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Samsun ve Trabzon başta olmak üzere birçok ilden iş adamlarını endüstri zirvesinde ağırlayacak. "dedi.


4 ayrı salon ve fuaye alanından oluşan toplam 30 bin m² kapalı alanda düzenlenecek olan fuarlarımızda; Salon 1 ve 3’te sac işleme teknolojileri, boru, profil işleme makineleri, Salon 2’de metal işleme makineleri, CNC tezgâhları, Salon 4’te el aletleri, teknik hırdavat, bağlantı elemanları, iş güvenliği, depolama ve raf sistemleri, Fuaye alanında ise elektrik, elektronik, otomasyon ve aydınlatma, imalat sanayinde kullanılan makine ve yan sanayileri ile ilgili firmalar yer alacaktır.


Metal işleme makineleri ve CNC tezgâhları başta otomotiv yan sanayi olmak üzere genel makine sanayinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde üretimin lokomotifi, ihracatın ikinci büyük şehri olan; tarım, gıda, otomotiv, tekstil, metal sektörlerinde büyük işgücüne sahip Bursa’da düzenlenecek Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı’nda sektörün en önemli üretici ve ihracatçı firmaları, yurtiçi ve yurtdışından gelen profesyonellerle iş bağlantıları kuracak, teknolojide ulaşılan son nokta topluca sunulacaktır.

Belex Fuarı’nda endüstriyel potansiyeli yüksek olan Bursa ve çevresinde ihtiyaç duyulan elektrik, elektronik, aydınlatma, otomasyon ve iletişim sektörlerindeki son yenilik ve teknolojiler sergilenecektir.

Sac, boru, profil işleme teknolojileri üretiminde Türkiye’de lider, dünyada sayılı şehirler arasında bulunan Bursa’da dördüncü kez organize edilecek Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı, ülkemizde konusunda ihtisaslaşmış tek fuar olma özelliği taşımaktadır.

Üretim merkezi Bursa’da dördüncü kez düzenlenecek olan Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı, makine sanayinde ve her geçen gün önemi daha da artan iş güvenliği sektöründe kullanılan, en son teknoloji ile üretilen tüm malzemelerin bir arada bulunacağı bir platform oluşturacaktır. Söz konusu sektörlerin önde gelen üretici ve ihracatçı firmaları, fuar süresince profesyonellerle iş bağlantıları kuracak, sektörlerin gelişmesine katkı sağlayacaktır.


Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Borutek Fuarı, eş zamanlı diğer fuarlar ile birlikte makine sektörünün gücünü gözler önüne serecektir.


Söz konusu fuarlarımız ile eş zamanlı olarak fuaye alanında hazırlanan İCAT 2013, Yeni Fikirler, Yeni Buluşlar Fuarı patent bilincini uyandırmak, bu konuda farkındalık yaratmak, “Patent, Faydalı Model ve Endüstriyel Tasarım” alanlarında tescili olan firmaları ve ürünleri fuarda sergilemek amaçlanmaktadır.

Fuarların düzenlenme zamanı içerisinde 6 ve 7 Aralık tarihlerinde, (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından “Makine İmalat Teknolojileri Kongresi” organize edilmektedir. Makine imalat sektörünün gelişimi ve yaşayan sorunların tespit edilmesi, olası çözüm önerilerinin oluşturulması ve kamuoyu ile paylaşılması amacı ile düzenlenen kongre; Türkiye’de makine imalat sektöründe çalışanları üye, uzman ve yöneticiler ile kamu ve özel sektör temsilcileri ve bilim insanlarını bir araya getirecektir.Bu haber 11096 defa okundu

DİĞER HABERLER

Alüminyum Sektörü Büyük Buluşmaya Hazır

Alüminyum Sektörü Büyük Buluşmaya Hazır

Alüminyum sektörünün ülkemizdeki tek buluşma noktası ALUEXPO 2017 Fuarı ile ilgili olarak Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü ve Murahhas Azası İbrahim Anıl ile görüştük.

Dünyanın Tercihi “Türk Plastik Sektörü”

Dünyanın Tercihi “Türk Plastik Sektörü”

Plastik üretimi Türkiye’de oldukça yüksek bir potansiyele sahiptir. Sahip olduğu bu potansiyeli 2016 yılında 205 ülkeye plastik mamul ihraç ederek göstermiştir. 7,9 milyon tonluk plastik mamul iç tüketiminin yaklaşık 3,95 milyon tonu otomotiv, ambalaj, inşaat ve elektronik gibi ihracatçı sektörler kanalı ile yarı mamul ve mamul şeklinde dolaylı olarak ihraç edilip, kalan 3,95 milyon tonluk kısım ise iç pazarda doğrudan tüketici tarafından tüketilmiştir.

Şimdiye kadarki en uluslararası Automechanika İstanbul etkinliği gerçekleşti!

Şimdiye kadarki en uluslararası Automechanika İstanbul etkinliği gerçekleşti!

Automechanika Istanbul'un Avrasya bölgesindeki lider konumu bir kez daha kanıtlandı33 ülkeden katılımcı 110'u aşkın ülkeden ziyaretçiyle bir araya geldi

AVRASYA’NIN LİDER POLİÜRETAN VE KOMPOZİT PLATFORMU

AVRASYA’NIN LİDER POLİÜRETAN VE KOMPOZİT PLATFORMU

“5. Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı” Putech Eurasia & “3. Uluslararası Kompozit Sanayi Fuarı” Eurasian Composites Show 2017

R+T Turkey – Uluslararası seviyedeki artış sürüyor

R+T Turkey – Uluslararası seviyedeki artış sürüyor

İstanbul; Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’dan gelen ziyaretçiler için ideal lokasyon

MEKATRONİK VE İNOVASYON GÜNLERİ

MEKATRONİK VE İNOVASYON GÜNLERİ

Mekatronik proje yarışması etkinliği

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu