• 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

ROBOKAN'17 2. ROBOT YARIŞMASI AFİŞİ VE ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI!

ROBOKAN'17 2. ROBOT YARIŞMASI AFİŞİ VE ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI!
08 Şubat 2017 Çarşamba 09:51

Robokan'17 2. robot yarışması afişi ve ödülleri açıklandı.

 

 

Okan Mekatronik Kulübü, Okan Üniversitesi bünyesinde 2012 yılında kuruldu. Mühendislik alanında girişimci, teknolojik ve üretken bir nesile öncülük edecek markalar ile gerçekleştirdiği etkinliklere, 2016 yılında bambaşka bir boyut kazandırdı ve Bilecik’ten Samsun’a Türkiye’nin dört bir yanından yarışmacıların katıldığı ROBOKAN'16 Robot Yarışması'nın ilk kez hayata geçirdi. 2 gün süren yarışma serüveninde 374 katılımcı ile 251 robota ev sahipliği yaptı ve 3 kategoride başarı gönderen yarışmacıları toplam da 15.000 TL para ödülü ile ödüllendirdi. Böyle bir yarışmayı 50 kişilik organizasyon ekibi ile hayata geçiren Okan Mekatronik Kulübü, 2017 yılında 2. kez ROBOKAN'17 Robot Yarışması'nı yapmak için kolları sıvadı. Daha büyük bir ekip, daha zengin bir kategori içeriği ve daha sağlam bir alt yapı ile... Şimdi 6 kategoride, 120 kişilik organizasyon ekibi ve günden güne büyüyen sponsorluk destekleri ile 21-22 ve 23 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek ROBOKAN'17 Robot Yarışması'na hazırlanıyorlar. Geçmiş etkinliklerine fark yaratarak bu kez Okan Mekatronik mobil uygulaması ile yarışma sürecine yeni bir boyut kazandırıyorlar. Tüm maker yarışmacılara daha güvenli bir altyapı oluşturmak amacı ile kare barkod ile tüm kayıt ve yarışma sürecini yönetecek Okan Mekatronik Kulübü’nün düzenleyeceği; eşsiz rekabetlerin yanında, teknolojinin ve endüstrinin son gelişmelerini de takip edebileceğimiz konferanslarıyla ROBOKAN’17 Robot Yarışması için heyecanla Nisan'ı bekliyoruz.

 

 

 

 

 

 

Bu haber 998 defa okundu

DİĞER HABERLER

Alüminyum Sektörü Büyük Buluşmaya Hazır

Alüminyum Sektörü Büyük Buluşmaya Hazır

Alüminyum sektörünün ülkemizdeki tek buluşma noktası ALUEXPO 2017 Fuarı ile ilgili olarak Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü ve Murahhas Azası İbrahim Anıl ile görüştük.

Dünyanın Tercihi “Türk Plastik Sektörü”

Dünyanın Tercihi “Türk Plastik Sektörü”

Plastik üretimi Türkiye’de oldukça yüksek bir potansiyele sahiptir. Sahip olduğu bu potansiyeli 2016 yılında 205 ülkeye plastik mamul ihraç ederek göstermiştir. 7,9 milyon tonluk plastik mamul iç tüketiminin yaklaşık 3,95 milyon tonu otomotiv, ambalaj, inşaat ve elektronik gibi ihracatçı sektörler kanalı ile yarı mamul ve mamul şeklinde dolaylı olarak ihraç edilip, kalan 3,95 milyon tonluk kısım ise iç pazarda doğrudan tüketici tarafından tüketilmiştir.

Şimdiye kadarki en uluslararası Automechanika İstanbul etkinliği gerçekleşti!

Şimdiye kadarki en uluslararası Automechanika İstanbul etkinliği gerçekleşti!

Automechanika Istanbul'un Avrasya bölgesindeki lider konumu bir kez daha kanıtlandı33 ülkeden katılımcı 110'u aşkın ülkeden ziyaretçiyle bir araya geldi

AVRASYA’NIN LİDER POLİÜRETAN VE KOMPOZİT PLATFORMU

AVRASYA’NIN LİDER POLİÜRETAN VE KOMPOZİT PLATFORMU

“5. Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı” Putech Eurasia & “3. Uluslararası Kompozit Sanayi Fuarı” Eurasian Composites Show 2017

R+T Turkey – Uluslararası seviyedeki artış sürüyor

R+T Turkey – Uluslararası seviyedeki artış sürüyor

İstanbul; Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’dan gelen ziyaretçiler için ideal lokasyon

MEKATRONİK VE İNOVASYON GÜNLERİ

MEKATRONİK VE İNOVASYON GÜNLERİ

Mekatronik proje yarışması etkinliği

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu