• 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

NSK’DAN SÜREKLİ DÖKÜM MAKİNELERİ İÇİN YENİ BİR SİLİNDİRİK MAKARALI RULMAN TİPİ

NSK’dan Sürekli Döküm Makineleri İçin Yeni Bir Silindirik Makaralı Rulman Tipi
11 Mayıs 2017 Perşembe 15:00

NSK, zorlu çelik endüstrisi uygulamaları için yeni bir silindirik makaralı rulman tipini piyasaya sunuyor. NUB serisi rulmanlar, özellikle sürekli döküm makinelerinin tahriksiz kılavuz makaralarında, örneğin düzleştirme bölümünde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

 

Fotoğraf Açıklama: Düşük sürtünme ve mükemmel kendinden hizalama ile, çelik endüstrisinde NUB serisi silindirik makaralı rulmanlar, servis ömrünü arttırmaya yardım eder.

 

Bükme işleminden hemen sonra gelen, sürekli döküm makinelerinin düzleştirme bölümü diğer işleme proseslerine aktarılmadan yeni döküm levhalarının soğutulması için röle yoluna geçişi mümkün kılar. Bir sürekli döküm makinesinin çalışma prensibi, randıman, verimlilik ve maliyet etkinliğini en üst seviyeye çıkarmak için 'sürekli hareket etmektir.' Bundan yola çıkarak, konveyör durmadan sürekli olarak çalışmalıdır; rulmanlar bu yüzden süreç içerisinde çok kritik bir role sahiptir.

 

Çelik endüstrisi uygulamalarında bu tür zorlu ortamlar daima mevcuttur. Örneğin, rulmanlar yalnızca yüksek mekanik basınca maruz kalmakla kalmaz, ayrıca hem sıvı hem de buhar biçiminde soğutma suyuna da dayanıklı olmalıdır. Bunlara ek olarak, röle yolundaki çok düşük hızlar (10 rpm'den daha az), tasarım gereği çok yoğun yağlama gereksinimlerine ihtiyaç duyan geleneksel oynak makaralı rulmanlar için sorun olabilir. Hızlar belirli bir eşiğin altına indiğinde döner parçalar üzerinde daha fazla aşınma beklenir.

 

Bu zorluklara rağmen, çelik fabrikaları planlanmamış duruş süresi olmadan ve minimum seviyede bakım maliyetiyle uzun kullanım ömrü talep ederler. İşte bu yüzden NSK, NUB serisi kafessiz silindirik makaralı rulmanları geliştirmeye karar verdi. Kullanım ömrünü uzatmaya yardımcı olmak için bu rulmanların özellikleri arasında düşük seviyede sürtünme ve mükemmel yuvarlanma temaslı kendinden hizalama bulunmaktadır. Buna ilave olarak, 12 açısal dakikaya kadar yanlış hizalamalar, NUB serisi rulmanların başarılı bir şekilde çalışmasında veya kullanım ömründe herhangi bir etki yaratmadığından kılavuz merdanelerindeki herhangi bir ısı genleşmeyi dengelemek mümkündür.

 

Geleneksel oynak makaralı rulmanların tersine, yuvarlanma yolundaki hat teması sayesinde, NUB rulmanlarında kusursuz dönüş sürtünmesi gerçekleşir. Sürtünme daha azdır ve aşınma seviyesi minimumda tutulur. Basit bir segmanın iç bileziğe eklenmesi suretiyle, doğrudan kolay montaj da başka bir avantajdır.

 

Önceki ürün serilerine kıyasla, NSK'nın NUB rulman serisi, sürekli döküm makinelerinin kılavuz merdanelerinin zorlu ortam koşullarıyla karşı karşıya kaldığında, kullanım ömrünü üç kat uzatmaktadır. Bu sebepten ötürü rulmanlar, etkin maliyetli, sürekli ve yüksek verimliliğe sahip çelik imalatını sağlamaya yardımcı olmaktadır.

 

Bu yeni serinin NSK numaralandırması, iç çap boyutu ile başlamaktadır. Örneğin, 130 mm iç çaplı bir NUB rulmanının, NSK numarası 130NUB40V ile tanımlanacaktır.

 

 

 

 

 

Bu haber 889 defa okundu

DİĞER HABERLER

Asenkron Motorlarda Meydana Gelebilecek Mekanik Arızalar

Asenkron Motorlarda Meydana Gelebilecek Mekanik Arızalar

Asenkron motorlar genel olarak stator, rotor, mil, gövde, yataklar, kapaklar, pervane, muhafaza taşı, aktarma organları gibi mekanik parçalardan oluşur. Bu parçalarda meydana gelebilecek arızaları ve motorun verimine etkilediği durumları inceleyelim.

Teşhis Uygulaması Kullanıcıların Arıza Süresini Azaltmasına Yardımcı Oluyor

Teşhis Uygulaması Kullanıcıların Arıza Süresini Azaltmasına Yardımcı Oluyor

Teşhis uygulaması kullanıcıların arıza süresini azaltmasına yardımcı oluyor

ABB Sürücü Servis Atölyesi

ABB Sürücü Servis Atölyesi

ABB Sürücü Servis Atölyesi 2000 yılında Dudullu1 Lokasyonunda hizmet vermeye başlamıştır.

Gleason’un Servis ve Satış Sonrası Hizmetleri

Gleason’un Servis ve Satış Sonrası Hizmetleri

Yatırımlarınızı Gleason Global Servis Programlarıyla koruyabilirsiniz

REDÜKTÖR ARIZALARI VE ONARIM SÜREÇLERİ

REDÜKTÖR ARIZALARI VE ONARIM SÜREÇLERİ

Redüktör Nedir?

Redüktörler ve Bakım

Redüktörler ve Bakım

Redüktörler ve Bakım

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu