• 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

ABB SÜRÜCÜ SERVİS ATÖLYESİ

ABB Sürücü Servis Atölyesi
11 Mayıs 2017 Perşembe 09:39

ABB Sürücü Servis Atölyesi 2000 yılında Dudullu1 Lokasyonunda hizmet vermeye başlamıştır.

 

 

Ağustos  2016 itibarı ile yeni lokasyonunda çalışma alanını 4 kat arttırarak yeni onarım ürünleri ile hizmetlerine devam etmektedir. Türkiye’nin en büyük ESD korumalı montaj alanlarından birinde güvenli onarım sağlamaktadır.  Yılda yaklaşık 2000 cihazın ziyaret ettiği atölyemiz Güney Avrupa bölgesinde kurulu, alçak gerilim sürücülere servis veren Global ABB onaylı 2 atölyeden biridir. Yeni lokasyonunda 02.01.2017 tarihinde başlatılan Reconditioning servisi ile onarım ürünlerine bir yenisini ekleyerek hizmetlerine devam etmektedir. 

 

 

 

Geleneksel Tamir Servisleri

ABB sürücülerin komponentleri iki grup olarak incelenir. Bunlar Güç elektroniği devresi ve Kontrol elektroniği devresi olarak başlıklandırılabilir. Sürücü Servis Atölyesi alçak gerilim sürücülerin ayrık komponentli tüm güç elektroniği ürünlerinin detay inceleme, arıza tespit, değişim ve sürdürülebilirlik çalışmalarını yürütmeye yetkilidir. Tümleşik komponentli ürünlerde ise garanti süreci veya değişim süreçlerinde hizmet sunmaktadır. 

 

 

Önleyici Bakım Uygulamaları

Önleyici Bakım hizmetlerinde sürücü kullanılabilirliği optimize edilir, önleyici bakım işlemlerini zamanında ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirerek beklenmeyen kesinti riskleri en aza indirilir. Planlı koruyucu bakım işlemleri, bakım maliyetlerinin kontrol edilmesini ve beklenmedik kayıpların önlenmesini sağlar. Yerel ABB sertifikalı teknik ekipler, mümkün olduğunda fonksiyonel sürücü testi de dahil olmak üzere yerinde tüm planlı bakım görevlerini yerine getirir.

 

Orijinal ABB Koruyucu Bakım setleri kullanılarak yapılan bakım, tüm emniyet ve çevre koşullarına uyularak, eksiksiz, güvenli bir sürücü ve süreç çalışması ile gerçekleştirilir.

 

Önleyici bakım ürünleri proses duruşlarının kısıtlı olduğu, sürücülerin sevk ve demontajının zorlayıcı olduğu koşullarda sahada uygulanabildiği gibi, daha uzun duruş sürelerinin söz konusu olduğu ve lojistik engeller olmadığı durumlarda Sürücü Servis Atölyesi'nde de uygulanır. 

 

Sürücü Servis Atölyesinde uygulanan Önleyici Bakım Hizmetleri cihazın tozsuz atölye şartlarında işlem görmesi ayrıca tam yük ve stres testleri ile detay incelenebilmesinden dolayı işlem hassasiyetini arttırmaktadır. Atöye'de uygulanan önleyici bakım hizmetlerinde cihazınız ilk günkü performansına en yakın şekliyle sizlere geri dönmesi sağlanır. 

 

 

Reconditioning

ABB Sürücü Servis Atölyesi Aralık 2016 itibarı ile Reconditioning Hizmetlerini uygulayabilme yetkisi almış, Ocak 2017 itibarı ile de Türkiye genelinde uygulamaya başlamıştır. 

 

Reconditioning servislerinde, sürücüler performansından paketlenmesine kadar ilk günkü haline geri döndürülür. Kilometre sıfırlama olarak da adlandırılan bu hizmet doğrultusunda cihazlarınızın tüm komponentleri sıcak ve soğuk testlerden geçirilir, cihazın hem güç elektroniği hem kontrol elektroniği katmanları incelenir ve gerekli görüldüğünde değiştirilir. Değişim sırasında sürücü içerisindeki en küçük bağlantı elemanından tetikleme devresi yarı iletkenlerine kadar, Global ABB Sürücü Fabrikaları ile aynı parçalar kullanılır. Yapılan hizmetler sonucunda sürücülerin bir yıl Global ABB garantisine sahip olması ile Reconditioning Hizmetleri tüm müşterilerimizin plansız duruş sürelerini minimize ederek yüksek güvenlikli operasyon sağlamaktadır.

 

ABB Sürücü Servis Atölyesi Türkiye genelinde bu hizmeti sağlama yetkisine sahip tek, Avrupa bölgesinde ise sayılı onarım merkezlerinden biridir. 

 

Hazırlayan:

Onur Bal – Training&Workshop Manager

Drives Service – ABB Elektrik San. A.Ş.

Bu haber 1042 defa okundu

DİĞER HABERLER

Asenkron Motorlarda Meydana Gelebilecek Mekanik Arızalar

Asenkron Motorlarda Meydana Gelebilecek Mekanik Arızalar

Asenkron motorlar genel olarak stator, rotor, mil, gövde, yataklar, kapaklar, pervane, muhafaza taşı, aktarma organları gibi mekanik parçalardan oluşur. Bu parçalarda meydana gelebilecek arızaları ve motorun verimine etkilediği durumları inceleyelim.

NSK’dan Sürekli Döküm Makineleri İçin Yeni Bir Silindirik Makaralı Rulman Tipi

NSK’dan Sürekli Döküm Makineleri İçin Yeni Bir Silindirik Makaralı Rulman Tipi

NSK, zorlu çelik endüstrisi uygulamaları için yeni bir silindirik makaralı rulman tipini piyasaya sunuyor. NUB serisi rulmanlar, özellikle sürekli döküm makinelerinin tahriksiz kılavuz makaralarında, örneğin düzleştirme bölümünde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Teşhis Uygulaması Kullanıcıların Arıza Süresini Azaltmasına Yardımcı Oluyor

Teşhis Uygulaması Kullanıcıların Arıza Süresini Azaltmasına Yardımcı Oluyor

Teşhis uygulaması kullanıcıların arıza süresini azaltmasına yardımcı oluyor

Gleason’un Servis ve Satış Sonrası Hizmetleri

Gleason’un Servis ve Satış Sonrası Hizmetleri

Yatırımlarınızı Gleason Global Servis Programlarıyla koruyabilirsiniz

REDÜKTÖR ARIZALARI VE ONARIM SÜREÇLERİ

REDÜKTÖR ARIZALARI VE ONARIM SÜREÇLERİ

Redüktör Nedir?

Redüktörler ve Bakım

Redüktörler ve Bakım

Redüktörler ve Bakım

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu